نتایجی که پس از لیفت بازو (براکیوپلاستی) میتوان انتظار داشت

نتایجی که پس از لیفت بازو (براکیوپلاستی) میتوان انتظار داشت

چه نتایجی پس از لیفت بازو (براکیوپلاستی) مورد انتظار است:

لیفت بازو یا براکیوپلاستی

نتایجی که پس از لیفت بازو (براکیوپلاستی) میتوان انتظار داشت: لیفت بازو و یا کشیدن بازو که در اصطلاح پزشکی به آن “براکیو پلاستی” گفته می شود، اقدامی است که به منظور از بین رفتن بافت های آویزان و افتاده ی بازو انجام می شود. فرم بخشیدن و افزایش زیبایی افراد با ااستفاده از لیفت بازو، هدفی است که این جراحی برای شما به دنبال دارد. توجه داشته باشید که برخی از افراد عمل لیپوماتیک و لیفت بازو را همزمان با یکدیگر انجام می دهند که در نهایت علاوه بر اندامی زیبا و متناسب، فرد دارای بازوانی کوچک نیز خواهد بود.

نتایجی که پس از لیفت بازو (براکیوپلاستی) میتوان انتظار داشت

چه افرادی کاندید مناسبی برای عمل براکیوپلاستی هستند

آن دسته از افرادی که رژیم های سنگین لاغری گرفته اند، معمولا دچار ابتلا به این عارضه می شوند. به این افتادگی بال خفاشی نیز گفته می شود که با استفاده از لیفت بازو قابل درمان می باشد. سایر کاندید های مناسب لیفت بازو افراد سالخورده و مسن می باشند. چراکه با افزایش سن، بافت های مستحکم پوست به مرور زمان ضعیف شده و حالت منعطف بودن خود را از دست می دهد که در نهایت فرد دچار افتادگی بازو می شود. کسانی که مبتلا به افتادگی بازو هستند با مراجعه به کلینیک های درمانی می توانند اقدام به رفع این افتادگی بازو کنند. البته لازم به ذکر است که در برخی موارد علت افتادگی بازو میتواند دلایل مورثی داشته باشد که در ابتدا حالت ارتجاعی پوست از بین رفته و سپس دچارافتادگی می شوند. از جمله شایع ترین عارضه های پوستی که نوسانات وزنی بر شدت آن تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت، افتادگی بازوها  می باشد. مراجعه به کلینیک به منظور از بین بردن این عارضه تنها راه حل ممکن می باشد.

نتایجی که پس از لیفت بازو (براکیوپلاستی) میتوان انتظار داشت

جراحی براکیوپلاستی چگونه انجام می شود؟

این جراحی در مدت زمان ۱ الی ۲ ساعت انجام خواهد شد. اولین مرحله بیهوشی می باشد که فرد با کمک تزریق داروی مخصوص عملی می شود. از رایج ترین روش های انجام این عمل زیبایی، بیهوشی عمومی به شمار می رود که پزشک متخصص با توجه به شرایط و وضعیت بیمار بهترین گزینه را تجویز خواهد کرد.

بررسی میزان افتادگی بازوان در انجام عمل لیفت بازو، مرحله دوم می باشد که در این مرحله میزان برش پوست را بررسی می کنند. گاهی ممکن است، بازو ها از قسمت زیر بغل تا نزدیکی آرنج ها برش داده شوند و در صوتی که بازوی فرد کمتر دچار افتادگی باشد، برش ایجاد شده محدود خواهد بود. لازم است بدانید که متناسب با میزان افتادگی بازو بیمار محدوده برش مشخص خواهد شد.

بافت های نگهدارنده در گام بعدی تقویت می شوند و با استفاده از بخیه های داخلی به بازو شکل داده می شود. در نهایت تمام برش های که بر سطح پوست ایجاد شده اند، با استفاده از بخیه های جذبی و یا غیر جذبی بسته خواهد شد.

نکته: در صورتی استفاده از بخیه های غیر جذبی، لازم است بیمار بعد از ۱ الی ۲ هفته در جهت کشیده شدن بخیه ها، مجددا به مطب پزشک مراجعه کند.

نتایجی که پس از لیفت بازو (براکیوپلاستی) میتوان انتظار داشت

نتایج عمل براکیوپلاستی چه زمانی قابل روئیت است؟

نتایجی که پس از لیفت بازو (براکیوپلاستی) میتوان انتظار داشت: مستحکم شدن بازو ها بعد از جراحی کاملا مشهود است و فرد کاملا این حالت را احساس می کند. به طور کلی، بعد از پشت سر گذاشتن دوران نقاهت و همچنین برطرف شدن التهابات و کبودی های ناشی از جراحی، تنیجه ی اصلی جراحی مشاهده خواهد شد. تورم های ناشی از جراحی حدودا به مدت ۱ هفته بعد از جراحی کاملا بر طرف خواهند شد و آثاری از آنها باقی نخواهد ماند. علاوه بر این، فرد قادر به استفاده از لباس های تنگ است و میتواند فعالیت های قبلی خود را از سر بگیرد. درواقع، دوره ی بهبودی نهایی به مدت ۶ هفته می باشد و بعد از آن فرد هیچگونه محدودیتی را متوجه خود نخواهد بود.

خطرات و عوارض عمل زیبایی لیفت بازو

تمامی روش های درمانی و زیبایی علاوه بر مزایا، معایبی را نیز به دنبال خواهد داشت.

  • عدم تقارن بازوان
  • ایجاد هماتوم یا خونریزی های داخلی از جمله شایع ترین پیامدهای این عمل زیبایی به شمار می روند.
  • آسیب رسیدن به بافت های داخلی حساسی هم چون عروق، اعصاب و…
  • بروز لختگی در وریدهای عمیق
  • ایجاد التهابات و عفونت های ناشی از عمل
  • ماندگاری جای زخم، اسکار و بخیه ها
  • احساس درد در نواحی جراحی شده (که در برخی از مواقع این درد مانا خواهد بود.)

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن