نقش کاشت مو و ابرو در بالا بردن اعتماد به نفس

نقش کاشت مو و ابرو در بالا بردن اعتماد به نفس

نقش کاشت مو و ابرو در بالا بردن اعتماد به نفس

نقش کاشت مو و ابرو در بالا بردن اعتماد به نفس: احساس خوب جوانی را با داشتن موهایی زیبا به خود هدیه دهید. وجود مو های زیبا و بلند و پرپشت نقش بسیار مهمی در پایین آوردن سن دارد. همین موارد سبب شده است که افراد در صدد رو حقیقت پیوستن این رویا بر آمده اند که موهایی زیبا داشته باشند و اعتماد به نفس از دست رفته خود را مجدد به دست آورند.

دلایل متعددی می تواند سبب ریزش مو و طاسی شود. لازم به ذکر است که طاسی علت ژنتیکی دارد و فرد مبتلا شده به این مشکل بدون وجود هیچگونه مشکلی ممکن است به طاسی مبتلا شود چراکه فقط وجود این ژن در بدن سبب ایجاد آن می شود. علاوه بر این، هورمون های آندروژنیک نیز در طاسی و ریزش موها نیز دخالت دارد. البته بادی بدانید که اینها هورمون های مردانه هستند و در بیضه ها ترشح می شوند. از دیگر موارد که تاثیر بسیار در ریزش موها دارد، عوامل شیمیایی و تغذیه ای است.

پرتئین های ساختاری تشکیل دهنده ی موها می باشند و مواد معدنی و ویتامین های متعددی هستند که تضمین کننده سلامتی آن ها می باشند. بنابراین، پیروی نکردن ار رژیم غذایی درست و متعادل و همچنین استعمال دخانیات تا حدودی سبب آسیب دیدن موها می شود. ریزش مو به خودی خود موردی طبیعی به شمار می رود و وجود آن در همهی افراد طبیعی است اما لازم است که تعداد تارهای مو ریخته شده را نیز بررسی کنید و اگر شاهد از دست دادن حجم زیادی از موها بودید، امکان دارد دچار طاسی شوید. به طور کلی فاکتورهای مختلفی در ریزش مو دخیل هستند که هر کدام از آن ها ممکن است چرخه جوانه زنی و رشد مو را تحت تاثیر قرار داده و به طور موقت و دائمی در فرد ریزش مو ایجاد کنند.

نقش کاشت مو و ابرو در بالا بردن اعتماد به نفس

روش های موثر برای کاشت و ترمیم مو

روش های متعددی به ونظور انجام فرآیند کاشت مو همچون جدیدترین روش کاشت مو sut، روش کاشت مو fit، عوارض کاشت مو برای بیماران قلبی به روش fut و جدیدترین روش کاشت مو prp به وجود آمده است که البته در بسیاری از موارد نیز موفقیت آمیز هستند و افراد را در رسیدن به نتایج دلخواه خود یاری می کند. حدودا نزدیک به چند دهه است که کاشت یا پیوند مو در دنیا صورت می گیرد و افراد بسیاری از جمله سلبریتی های مشهور با استفاده از آن به رویای خود یعنی جذاب تر و جوان تر بودن رسیده اند.

اکثر افراد به علت کم پشت بودن موها به متخصصان حاذق در زمینه ریزش مو مراجعه می کنند، در این شرایط متخصص در ابتدا به جای آن که پیشنهاد کاشت مو را بدهد از روش های ترمیمی به منظور رفع مشکل این اشخاص استفاده می کند. لازم به ذکر است که روش های ترمیمی، روش های ساده تری هستند که پزشک با تغییر خط رویش موها به صورتی که طبیعی نیز جلوه کند، ظاهری پرپشت تر را برای موهای فرد ایجاد می کند.

روش های ترمیم، مشکلات رایج کاشت و همچنین عوارش آن را و یا حتی خونریزی های ناشی از آن را نخواهد داشت. فرایند ترمیم به این صورت است که چند تار موی فرد به لابراتوار فرستاده می شود و پس از شناسایی ساختار آن، متخصصین از بانک مو نزدیک ترین مو از نظر ساختاری و شکل به موی فرد را پیدا کرده و پروتزی از روی آن ساخته می شود. این مدل ساخته شده نهایتا با ژلاتین و برخی از مواد خاص روی سر ثابت شده و دیگر از سر جدا نخواهد شد.

در برخی از موارد ممکن است مشکل ریزش موها با اینگونه روش های ترمیمی قابل حل نباشد که در این صورت پزشک متخصص کاشت مو را تجویز می کند. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، روش های کاشت مو متعدد هستند که تمامی آنها در اکثر مواقع به موفقیت ختم می شوند.

ابتدایی ترین روش کاشت مو که امروزه به دلیل ایجاد ظاهری مصنوعی بر روی سر با اقبال چندانی مواجه نیست، روش پانچ است. در این روش به دلیل کاشت دسته ای مو و ایجاد سوراخ روی سر، نمایی غیر طبیعی از موها ایجاد می شود که بسیاری از افراد آن را نمی پسندند.

 

نقش کاشت مو و ابرو در بالا بردن اعتماد به نفس

کاشت مو به روش FIT

روش FIT به علت حجم پایین فولیکولی که در آن برداشت می شود برای افرادی مناسب است که ناحیه بسیار کمی از مو های خود را در اثر ریزش مو، از دست داده اند. در این شیوه قسمت هایی از موی بالای گوش و نواحی که دید کمتری نسبت به سایر نقاط سر دارند، دسته هایی از مو با استفاده از وسیله ای به نام پانچ برداشته می شوند. از هر پانچ که اغلب ۳ تا ۵ واحد مو در خود دارد یک فولیکول سالم استخراج می شود. این فولیکول ها در قسمت هایی که نیاز به کاشت هست و در سوراخ های ایجاد شده به این منظور قرار می گیرند. کاشت به این شیوه یکی از روش های طبیعی محسوب می شود و نتایج بسیار خوبی ره برای بیمار به همراه خواهد داشت. البته دانستن این نکته نیز حائز اهمیت است که در موارد شدید طاسی و ریزش، این متد به تنهایی جواب نخواهد داد.

کاشت مو به روش FUT

یکی از با سابقه ترین و در عین حال موفق ترین روش های کاشت مو در دنیا، کاشت به روش FUT می باشد. تا به حال این روش موفقیتی ۹۷ درصدی را به دنبال داشته است. به همین خاطر این روش برای اکثر بیماران از سوی پزشکان تجویز می شود. در این روش پزشک از قسمت پشت سر بیمار باریکه ای از مو را برداشت می کند و سپس اقدام به جدا سازی فولیکول های موجود در آن که در حدود ۱۰۰۰۰ عدد می شوند، میکند و سپس اقدام به کاشت آن در نواحی جلو میانی سر می کند. قسمتی که برداشت از آن صورت گرفته است نیاز به بخیه دارد که با استفاده از بخیه زدن توسط پزشک، زخم ایجاد شده بسته می شود. لازم است بدانید که در صورت داشتن یک فرآیند جراحی خوب اثری از بخیه ها در سر باقی نخواهد ماند. فولیکول هایی که از ناحیه باریک سر جدا شدند طی مراحلی دقیق و علمی به صورت جداگانه در می آیند و در دسته های یک، دو و یا سه تایی در قسمت هایی از سر که نیازمند انجام کاشت مو است، کاشته می شوند.

برخی از افراد قصد انجام کاشت مو را دارند اما علاقه ای به تراشیدن موهای خود ندارند. باید گفت که این شیوه برای این دسته از افراد بسیار مناسب است به این خاطر که در آن اصلا نیازی به تراشیدن موهای سر وجود نیست. البته این نکته نیز قابل ذکر است که این شیوه در عین داشتن مزایای زیاد، معایبی را نیز به دنبال خواهد داشت. از جمله این معایب می توان به ایجاد اسکار در پشت سر تا مدت ها پس از جراحی اشاره کرد. همچنین ایجاد یک خط رویش غیر طبیعی از مسائلی است که ممکن است در این نوع از درمان کاشت مو اتفاق بیفتد.

نقش کاشت مو و ابرو در بالا بردن اعتماد به نفس

کاشت مو با روش ترکیبی FIT و FUT

در این روش پزشک با استفاده از تکنیک هایی که در هر دو روش کاشت مو وجود دارند، کاشت را انجام می دهد. این شیوه ترکیبی برای آن دسته از اشخاصی است که طاسی های گسترده دارند. این روش با برداشتن مزایای هر دو شیوه، این امکان را به بیمار می دهند تا عوارض پس از کاشت را به شکل خفیف تر و کمتری تجربه کند.

کاشت مو به روش SUT

این شیوه که در واقع مدرن ترین و نوین ترین شیوه کاشت مو در دنیا به شمار می آید، عوارض و مشکلات کمتری نسبت به سایر روش های قدیمی تر برای بیمار به همراه خواهد داشت. این متد به علت نداشتن بخیه، برش، دوران نقاهت طولانی، درد و برجای ماندن اسکارهای پوستی در نواحی سر و پشت آن، علاقمندان زیادی دارد. از جمله مزایای کاشت مو به روش SUT می توان به این مورد اشاره کرد که تا حدود سه برابر حجم فولیکول در روش های رایج را با این شیوه می توان برداشت کرد. این تراکم بالا سبب ایجاد خط رویشی طبیعی در سر خواهد شد که ظاهری زیباتر را برای فرد به همراه می آورد. خط رویش را می توان به سلیقه و خواست بیمار در این روش مورد طراحی قرار داد. همچنین در این روش نیاز به ویزیت ها و جلسات درمانی متعدد وجود ندارد.

نقش کاشت مو و ابرو در بالا بردن اعتماد به نفس

سن مناسب برای کاشت مو چه سنی است؟

متخصصین زیبایی و مو به دلیل عوارض و مشکلات ناشی از جراحی های کاشت مو، این نوع از عمل را برای افراد زیر ۲۵ سال ممنوع کرده اند. در این سنین رشد فولیکول های مو ادامه دارد و امکان دارد جراحی نتایج لازم را برای فرد بیمار به همراه نداشته باشد. از شروع سی سالگی که بهترین سن کاشت مو است، میتوان اقدام به انجام این جراحی زیبایی کرد به این خاطر که در این سن مو های فرد تکامل و رشد کامل خود را به دست آورده اند و می توان بر روی فولیکول های آن اقدامات لازم برای جراحی را انجام داد.

هزینه های کاشت مو به چه صورت است؟

عوامل بسیار زیادی در هزینه این جراحی دخیل هستند اما در کل هزینه کاشت مو بر اساس تعداد گرافت های کاشته شده (تعداد فولیکولی که برداشته شده و در پوست سر جایگذاری می شود)  محاسبه می شود که در افراد و کلینیک های زیبایی مختلف، بسیار تفاوت دارد. روش های جراحی به علت عوارض و سختی هایی که به همراه دارد، هزینه های بالاتری نیز بر مشتری تحمیل می کند. به علت حساسیت و همچنین دقتی که در زمان برداشتن دسته های فولیکولی از باریکه برداشته شده از پشت سر اعمال می شود، این روش از شیوه های پر هزینه در زمینه کاشت مو به شمار می آید.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن