نکاتی در رابطه با جراحی پیوند مو

نکاتی در رابطه با جراحی پیوند مو

نکاتی در رابطه با جراحی پیوند مو

جراحی پیوند مو چیست؟

نکاتی در رابطه با جراحی پیوند مو: عوامل متعددی از قبیل کم پشتی موها، ریزش و در نهایت کچلی سبب ناراحتی بسیاری از افراد شده است. همین موارد باعث می شوند که فرد مبتلا به ریزش مو به جراحی های زیبایی به منظور حل این مشکل، روی آورد. لازم است بدانید که پیوند مو به این صورت است که فولیکول های مو از قسمت پرتراکم برداشته می شود در در نواحی کم تراکم کاشته می شود و به این صورت به مرور زمان، کم پشتی و ریزش موها جبران می شود. البته برای انجام جراحی زیبایی کاشت مو فرد مورد نظر باید حتما از شرایط ویژه و مناسب بر خوردار باشد در غیر این صورت قادر به انجام پیوند مو نیست. در این مقاله شما را با برخی از نکاتی که در این خصوص به آنها نیاز دارید، می پردازیم.

انتظار معجزه از جراحی پیوند مو نداشته باشید

یکی از مهم ترین نکاتی که باید قبل از اقدام به کاشت مو، به آن توجه داشت، واقع بینی است که جراح نیز به شما این نکته را یاداور می شود. به این خاطر که برخی افراد تصوراتی فراتر از حد طبیعی دارند و خیال می کنند که با انجام جراحی به آنها دست میابند و در صورتی که بعد ا زجراحی با نتیجه ای مغایر با تصورات خود روبرو شدند، احساس خوبی نسبت به کاشت مو خود ندارند. برخی از تبلیغاتی که کلینیک ها به منظور جذب مشتری از آنها استفاده می کنند، سبب ایجاد تصوراتی غیر واقعی در ذهن بیمار می شوند. لازم به ذکر است، پیشرفت علم پزشکی سبب شده که نتایج به دست آمده از جراحی های زیبایی در اثربخشی آن سهم عمده ای دارد. اما نباید از این موضوع انتظار داشت که صد در صد اثربخشی را در جراحی خود مشاهده کنید.

نکاتی در رابطه با جراحی پیوند مو

سن متقاضیان جراحی پیوند مو

سن متقاضی از دیگر نکاتی است که برای کاشت مو طبیعی بسیار حائز اهمیت است. افرادی که کمتر از ۲۵ سال سن دارند کاندید مناسبی برای این جراحی نیستند و توصیه می شود که پیوند مو را به زمان دیگری موکول کنند. افرادی که سن بالاتری دارند و اقدام به کاشت مو می کنند لازم است بدانند که گاهی ممکن است بعد از کاشت، دچار ریزش مو شوند. به همین علت، فرم هایی که برای پیوند مو در نظر گرفته می‌شود، باید مناسب باشد تا بتواند این مسئله را پوشش دهد.

بررسی علل ریزش مو

افرادی که به ریزش مو مبتلا شده اند و برای مقابله با این مشکل به کاشت مو روی آورده اند باید بدانند که قبل از کاشت مو و انجام هر اقدامی بهتر از که علت ریزش مو را با مراجعه به پزشک پیدا کنند. به این خاطر که ریزش مو و کم پشتی موها به عوامل بسیار زیادی مرتبط است. از جمله عواملی که نقش بسزایی در ریزش مو دارند، عبارت اند از: وراثت، تنش های روحی، تغذیه ی نامناسب. جراح متخصص تنها فردی است که می تواند نظر نهایی در خصوص انجام شدن و یا نشدن جراحی کاشت مو اعلام کند. توجه داشته باشید که اگر استفاده از داروهای خاصی منجز به ریزش مو شده اند، فرد متقاضی قادر به انجام جراحی نخواهد بود. علاوه بر این، فردی که قرار است جراحی برای کاشت مو انجام دهد باید از یک الگوی طاسی مشخص برخوردار باشد.

هزینه کاشت مو و میزان مهارت جراح

 نکته مهمی که مورد توجه متقاضیان قرار دارد، هزینه جراحی است. ممکن است روش های تازه کشف شده که برای پیوند مو به کار گرفته می شود، نیازمند بکار گیری یک تیم جراحی تشکیل شده از چندین پرستار، جراح و تکنسین را باشد. علاوه بر این، مواردی که برای انجام این فرایند صرف می شوند نیاز به پرداخت هزینه دارند. بنابراین، درصورتی که تمایل به دست یابی به نتیجه ی بهتری هستید، لازم است از امکانات بیشتری استفاده کنید که نیاز به هزینه بیشتری نیز دارد. ممکن است شاهد تبلیغاتی بوده باشید که کاشت مو را با کمترین قیمت انجام میدهند. توصیه می کنیم که گول این تبلیغات را نخورید چرا که صرف هزینه کم برای افراد سودجو و نابلد باعث می شود که بعد ها پولی بیشتر از حد معمول برای خسارت های وارد شده پرداخت کنید. میزان تبحر و تجربه پزشک یکی از مواردی است که نقش اساسی در نتیجه مطلوب دارد. همچنین باعث می شوند که فرد احساس راحتی و بهتری را در حین عمل داشته باشد.

از سوی دیگر، رعایت نکات لازمه که نقش بسیار زیادی در نتیجه نهایی دارند، به بیمار توسط پزشک تجویز میشود. استفاده از روش های صحیح جداسازی فولیکول های مو از نواحی پر تراکم و جاساژی آنها در نقاط کم تراکم سر یکی از مهارت های پزشک متخصص است که در نهایت باعث می شوند که شاهد نتیجه ی مطلوبی از جراحی خود باشید. در آخر، پیشنهاد می کنیم که قبل از انجام هرگونه اقدامی از سابقه و کارنامه ی موفقیت کاری پزشک مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن