هر آنچه که باید درباره کاشت مو بدانید

هر آنچه که باید درباره کاشت مو بدانید

قیمت، مزایا و انواع روش های کاشت مو

هر آنچه که باید درباره کاشت مو بدانید: تمامی جراحی ها عوارضی را به دنبال دارند که کاشت مو هم از این قانون مستثنا نیست. اما لازم است بدانید که عوارض حاصل شده از کاشت مو نسبت به دیگر جراحی ها جزئی و خفیف است.

عوارض کاشت مو

تورم پیشانی و دور چشم :

ایجاد تورم در دور چشم و پیشانی به علت تزریق سرم در این نقاط است که کاملا طبیعی بوده و پس از گذشت چند روز از بیت خواهد رفت.

عفونت:

بروز عفونت بسیار نادر است و ممکن است در برخی افراد اصلا بروز ندهم. اما برهی حفظ احتیات پزشک توصیه می کند که چند روزی را زیر نظر وی انتی بیوتیک مصرف کنید.

احساس بی حسی و مورمور شدن :

بروز احساس بی حسی کاملا نرمال و طبیعی است اما لازم است بدانید که این احساس در ناحیه ای که برش ایجاد شده نسبت به سایر نواحی سر بیشتر باقی خواهد ماند. بعد از مدتی از بین خواهد رفت.

درد:

احساس در کاملا طبیعی، موقتی و گذراست. امکان دارد در نقاطی که کاشت مو انجام شده است، احساس درد را حس کنید.

خارش:

 احساس خارش بعد از انجام کاشت مو کاملا طبیعی است به این خاطر که پوست ترمیم شده و ممکن است تا مدتی این خارش ادامه داشته باشد.

جوش:

گاهی در زمان رشد موها در محل مورد نظر، جوش های ملتهبی ممکن است ایجاد می شود که خود به خود بهبود می یابند.

نکروز محل کاشت مو:

بروز این عارضه بسیار نادر است و به این صورت است که اگر برای فردی این عارضه اتفاق بیوفتد، موهای یک منطقه ار سر به کلی رشد نخواهند کرد. هواملی که سبب تشدید و بروز این عارضه می شوند عبارت اند از: کشیدن سیگار، سرهای پهن، کاشت مو با تراکم خیلی بالا و استفاده از آدرنالین که در صورت بروز این عارضه ممکن است نیاز به کاشت مجدد در محل نکروز وجود داشته باشد .

هر آنچه که باید درباره کاشت مو بدانید

بهترین روش کاشت مو

کاشت مو با روش های قدیمی مانند FUT و FIT  عوارض بسیار جدی تری از قبیل بیهوشی های پی در پی، درد های طولانی مدت و خونریزی را به دنبال داشت. همین موارد باعث می شوند که بیمار دوره ی نقاهت بسیار طولانی تری را پشت سر بگذارد.

یکی از بهترین و جدید ترین روش های کاشت مو، استفاده از روش SUT است که خوشبختانه بدون نیاز به بیهوشی و جراحی انجام می شود. خبر خوب این است که استفاده از این روش، هیچگونه جای زخمی را بر روی سر بیمار به جای نمی گذارد و همچنین هیچ عارضه ای را برای بیمار به دنبال نخواهد داشت. از دیگر مزیت های این روش از کاشت مو که سبب جذب روز افزون طرفداران بسیاری به خود شده است، استفاده از تجهیزات و دستگاه های تمام اتوماتیک می باشد که این فرصت را به پزشک میدهد که قادر به کاشت ۳برابر بیشتر از دیگر روش ها باشد. به این صورت که متخصص کاشت مو می تواند تا میزان ۱۴ هزار گرافیت مورد را فقط در یک جلسه بر روی قسمت مورد نظر پیوند دهد. با استفاده از این روش، بیمار خط مویی بسیار طبیعی و با تراکم بالا خواهد داشت. طبیعی بودن موها با استفاده از این روش به گونه ای است که هیچکس قادر به تشخیص موهای کاشته شده شما نخواهد بود. همچنین، درمان با این روش نیاز به جلسات مکرر ندارد و در زمان کوتاهی کاشت انجام می شود.

قیمت کاشت مو

عوامل متعددی در تعیین هزینه کاشت مو دخیل هستند که عبارت اند از: نیاز بیمار، میزان طاسی، تعداد گرافت ها و متخصص مورد نظر. فراموش نکنید که قبل از اقدام برای کاشت مو، در خصوص سابقه پزشک انتخابی خود تحقیق بسیار کنید. همچنین به تخصص و سابقه پزشک بیشتر از هزینه اهمیت دهید. به این خاطر که رهایی از کم مویی یا طاسی مهم تر از قیمت کاشت مو است و در صورتی کاشت با کیفیتی خواهید داشت که پزشک حاذقی را انتخاب کنید.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

 

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن