هزینه لیپوماتیک چگونه مشخص می شود

هزینه لیپوماتیک چگونه مشخص می شود

تعیین هزینه لیپوماتیک به چه مواردی وابسته است

هزینه لیپوماتیک چگونه مشخص می شود: عوامل بسیار متفاوتی در تعیین هزینه لیپوماتیک دخیل هستند. مواردی که در ادامه آمده اند، از جمله عواملی هستند که در تعیید هزینه لیپوماتیک نقش دارند.

سابقه کار و تجربه

برخی کلینیک ها برای انجام جراحی سرپایی لیپوماتیک دارای سابقه بیشتری می باشند. به همین خاطر، قیمت جراحی در این کلینیک ها بیشتر می باشد. البته به سابقه پزشک نیز باید توجه کنید چراکه یکی از اصلی ترین موارد به شمار می رود. به عنوان مثال، سابقه کار طولانی اما بدون تجهیزات مدرن و مراقبت های پس از درمان، ممکن است به نتیجه مطلوب منتهی نشود. در این صورت قیمت لیپوماتیک نیز کاهش می‎یابد.

هزینه لیپوماتیک چگونه مشخص می شود

مدرک تحصیلی

میزان اعتبار و تخصص پزشک بسته به مدارکی است که طی سالها فعالیت خود دریافت کرده است. این عمل معمولا توسط جراحان صورت می گیرد. لذا در هنگام مراجعه به پزشک و همچنین مشورت در جهت انجام عمل لیپوماتیک، حتما به جراح بودن پزشک نیز توجه فرمایید.

تجهیزات و مراقبت های پس از درمان

وجود دستگاه لیپوماتیک در همه ی کلینیک هایی که جراحی های لاغری را انجام میدهند، امری ضروری و طبیعی است. اما تجهیزات و دستگاه هایی که در هنگام درمان مورد استفاده قرار می دهند، متفاوت است. برای مثال، مراقبت های پس از درمان، تخت های مخصوص انجام لیپوماتیک، استفاده وسایل یکبار مصرف، وجود مشاور برای راهنمایی بیماران،میزان رعایت بهداشت و تجهیزات بهداشتی و … . این عوامل منجر به افزایش قیمت لیپوماتیک می‎شود.

هزینه لیپوماتیک چگونه مشخص می شود

مجوزهای کسب شده

لیپوماتیک یکی از زیرمجموعه های علم پزشکی می باشد که بسیار حساس است. بنا بر همین موضوع، کسب مجوز از طرف وزارت بهداشت یکی از موارد ضروری محسوب می شود. برخی از افراد ممکن است بدون دریافت این مجوز اقدام به انجام عمل کنند در حالی که فعالیت وی بدون مجوز می باشد. به طور کلی این نوع از پزشکان به علت نداشتن مجوز و تخصص کافی، قیمت بسیار پایینی را برای لیپوماتیک مشخص می‎کنند. که در نهایت عواقب وخیمی را بعد از عمل لیپوماتیک توسط این پزشک به همراه خواهد داشت. که هزینه ی جبران آنها چندین برابر هزینه پرداخت شده توسط بیماران می باشد.

تخصص و مهارت پزشک

به هر میزان که کارگزار تخصص و مهارت بیشتری را در کار خود داشته باشد، نتیجه به دست آمده نیز باکیفیت بیشتری ارائه داده می‎شود. همانطور که در بالا به آن اشاره شد، در این جراحی لاغری، تخصص پزشک تاثیر بسیار بسزایی در قیمت نهایی دارد. به همین خاطر هر چقدر که پزشک تخصص و مهارت بیشتری در انجام این عمل داشته باشد، مطمئنا هزینه آن نیز افزایش می‎یابد.

هزینه لیپوماتیک چگونه مشخص می شود

محل مورد نظر برای انجام لیپوماتیک

یکی از عواملی که بیشترین تاثیر بر هزینه جراحی را دارد،تعیین ناحیه مورد نظر برای خروج چربی ها توسط بیمار است. علاوه بر این، هرچه محل مورد نظر چاق تر باشد، هزینه نیز افزایش می‎یابد. ناحیه هایی که می‎توانند تحت عمل لاغری قرار بگیرند شامل اشکم، پهلو، غبغب (زیر چانه)، سینه، بازو، ران و باسن می باشند که هزینه موردنظر برای هر یک از این نواحی متفاوت است. به این صورت که قیمت در نواحی ران، شکم و پهلو بیشتر از سایر نواحی محاسبه می‎شود. در قسمت سینه و بازو، قیمت لیپوماتیک به یک شکل است و هزینه این عمل در غبغب، کمترین قیمت را دارد.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن