پیکر تراشی پیشرفته به روش لیپوماتیک چگونه انجام می شود

پیکر تراشی پیشرفته به روش لیپوماتیک چگونه انجام می شود

پیکر تراشی پیشرفته به روش لیپوماتیک چگونه انجام می شود

پیکر تراشی پیشرفته به روش لیپوماتیک چگونه انجام می شود: حالت دهی مجدد به بدن با استفاده از پیکرتراشی به روش لیپوماتیک  از اصلی ترین اهداف آن محسوب می شود. این روش اغلب برای قسمت هایی از بدن مورد استفاده قرار می گیرد که با استفاده از ورزش و رژیم لاغر نمی شوند. این مناطق در خانم ها اکثرن شامل نواحی ران و باسن و در آقایان شکم، پشت و کمر است.

پیکر تراشی به روش لیپوماتیک

درصورتی که فرد سالم است و با دیدن خون مشکلی ندارد، می توانند بدون انجام آزمایشات اولیه اقدام به جراحی کنند. اما در غیر این صورت، افراد لازم است که آزمایشات پزشکی، رادیوگرافی و تست خون را انجام دهد.

پیکر تراشی پیشرفته به روش لیپوماتیک چگونه انجام می شود

حتما در جلسه مشاوره تمام موارد در خصوص سلامتی خود را با پزشک در میون بگذارید. برای مثال در صورت مصرف ویتامین، حتما به بزشک خود اطلاع دهید که ماده ای جایگزین را برای شما تجویز کند.

از اهدا خون حداقل به مدت ۱۰روز قبل از عمل خودداری کنید.

ناحیه مورد جراحی قرار گرفته بعد از جراحی با باند الاستیک پوشش داده می شود. بههمین خاطر حائز اهمیت است که قبل از آن فشار خود را بگیرید تا پس از درمان مشکلی از بابت بسته شدن زخم به وجود نیاید.

مراحل پیکرتراشی به روش لیپوماتیک

بعد از صبحانه برای انجام جراحی باید در مطل حاضر باشید. قبل از جراحی از شما عکس گرفته می شود و مجموعه ای از آزمایشات موردنیاز را نیز به منظور بررسی کردن فشار خون و ضربان قلب انجام می دهند. در مرحله بعد پزشک ناحیه مورد نظر برای ایجاد برش در جراحی را مشخص می کند.

این روش لاغری با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود و اگر بیمار تمایل داشته باشد، میتوان از مسکن درون رگی نیز استفاده کرد. لازم به ذکر است، خراشی به اندازه ی ۳ میلی متر ایجاد کرده که محلول بی حسی از آنجا به بدن تزریق می شود. در این روش چربی های زائد تبدیل به مایع می شوند که توسط سوزن مکنده آنها را تخلیه می کنند. خراش ایجاد شده به حدی کوچک است که امکان باقی ماندن هرنوع جای زخم را بسیار پایین می آورد. پس از جراحی برای مدت در اتاق بازیابی بر روی تخت مناسب به صورت دراز کشیده استراحت خواهید کرد. بعد ازگذشت چند ساعت، احساس بهتری خواهید داشت و میتوانید مجددا به سرکار روید اما به خاطر داشته باشید که به مدت چند روز، رانندگی نکنید و در زمان شب فردی را در کنار خود داشته باشید.

پیکر تراشی پیشرفته به روش لیپوماتیک چگونه انجام می شود

با استفاده از بانداژ، بعد از جراحی محل مورد نظر بسته می شود که از تورم، خونریزی و درد جلوگیری کند.  ممکن است از بانداژهای مختلفی متناسب با نواحی از بدن که تحت درمان قرار گیرفته اند، استفاده می شود. امکان دارد به مدت ۳ الی ۴ هفته نیاز باشد که از بانداژ استفاده کنید. جای زخم و تورم حداقل طی ۷ الی ۱۰ روز پس از لیپوماتیک از بین می روند.

به این خاطر که امکان دارد از جای زخم تا چند روز خونابه بیرون بیاید، توصیه می شود  آنتی بیوتیک مصرف کنید که از عفونت های احتمالی جلوگیری کند. در صورتی که قسمت بزرگ تری از بدن تحت درمان قرار گیرد نیاز به بازیابی بیشتری است و دوران مراقبت طولانی تری خواهد داشت.

عوارض جانبی پیکرتراشی به روش لیپوماتیک (عوارض لیپوماتیک)

  • زخم، سوزش، تورم و بی حسی دائمی در اطراف ناحیه تحت درمان
  • کشیدگی یا خشک شدگی پوست پس از درمان
  • ممکن است در قسمت هایی که کانال مکش وارد شده کمی بریدگی و خراش ایجاد شود
  • از بین رفتن عصب و پوست. گرمای حاصل از عملیات لیپوماتیک ممکن است قسمتی از پوست و بافت بدن را بسوزاند و عصب آن قسمت را از بین ببرد.
  • تغییر رنگ موقت پوست
  • نامتقارن شدن سطح پوست قسمتی که درمان شده

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن