چند نکته که قبل از درمان لیپوماتیک باید بدانید

چند نکته که قبل از درمان لیپوماتیک باید بدانید

چند نکته که قبل از درمان لیپوماتیک باید بدانید:

چند نکته که قبل از درمان لیپوماتیک باید بدانید: استفاده از روش لاغری لیپوماتیک به طور کلی، خطری را به دنبال خود نخواهد داشت و همچنین فرد دوره ی نقاهت بسیار کوتاهی را پشت سر خواهد گذاشت و قادر خواهد بود که پس ازگذشت نهایتا ۱ هفته به فعالیت سابق خود بازگردد. بیمار باید به این نکته توجه داشته باشید که رسیدن به موارد ذکر شده در بالا و همچنین نتیجه ای مطلوب ملزم رعایت کردن مجموعه ای از اقدامات قبل و بعد از جراحی می باشد. بنا بر همین موضوع، در ادامه مهم ترین نکات در خصوص مراقبت قبل از درمان را برای شما عزیزان بازگو کرده ایم که با آگاهی کافی درمان خود را انجام دهید و به بهترین نتیجه ممکن برسید.

توجه داشته باشید که حتما از نیمه شب قبل از جراحی، هیچ گونه مواد غذایی نخورید. بیمار فقط در برخی از شرایط های خاص میتواند مقداری آب بنوشد. در صورتی که دخانیات مصرف می کنید، حتما مدتی قبل از درمان، مصرف آن را متوقف کنید چرا که سبب عوارض جبران ناپذیری خواهد شد.

چند نکته که قبل از درمان لیپوماتیک باید بدانید

قبل از شروع جراحی، از پزشک متخصص در خواست کنید که فرایند جراحی، روش های جایگزین، مزایا و معایب، میزان برگشت پذیری عمل، روند بازیابی، هزینه لیپوماتیک و مدت زمان درمان و همچنین آیا لیپوماتیک تنها راه لاغری موضعی است را برای شما توضیح دهد.

در خصوص مکانی که جراحی در آنجا صورت میگیرد نیز از پزشک خود توضیح بخواهید و همپنین از ایشان بخواهید که به شما اطمینان بدهد آیا آیا این مکان بهترین جا برای اجرای درمان لیپوماتیک است یا خیر؟. در صورتی که احساس کردید برای بهتر به خاطر سپردن توصیه های پزشکی نیاز به تکرارا آنها دارید، حتما کاغذ و قلمی را به همراه داشته باشید و صحبت های پزشک را یادداشت کنید و یا کسی از اطرافیانتان را به همراه داشته باشید که حرف های و نکات ضروری و لازم را به خاطر بسپارد.

هزینه های درمان و دوره بازیابی از مهمترین نکات قبل از جراحی است که باید از آگاهی کافی برخوردار باشید. حتما به خاطر بسپارید که در خصوص هر گونه هزینه ی اضافی بعد از جراحی از پزشک بپرسید. همچنین بررسی کنید که آیا بیمه هزینه درمان را پرداخت می کند؟

چند نکته که قبل از درمان لیپوماتیک باید بدانید

توصیه می شود که فردی را با خود به همراه داشته باشید که بعد از درمان شما را تا خانه همراهی کند چراکه تاثیر مسکن استفاده شده در طی درمان، احتمالا همچنان باقی خواهد ماند و ممکن است در راه بازگشت به خانه سبب ایجاد مشکلی برای شما شود. علاوع بر این، پزشکان اکیدا توصیه می کنند که فردی به مدت یک شبانه روز در کنار شما حضور داشته باشد و از شما مراقبت کند.   با این حال، اگر از بیهوشی موضعی در جراحی استفاده شده است، می توانید زمانی که اثر مسکن و بیهوش کننده از بین رفت به خانه بازگردید.

اگر مبتلا به بیماری بیماری هستبد و یا داروی خاصی را مصرف می کنید حتما به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین بعضی از دارو های حیاتی خود را به همراه داشته باشید که اگر مشکلی رخ داد، پزشکان قادر به انجام اقدامات لازم باشند.

در روز جراحی لباس های گشاد بپوشید که در آوردن انها برایتان آسان تر باشد. علاوه بر این، نواحی مورد نظری که قرار است تحت در مان قرار بگیرند را از قبل تمیز کنید و در صورتی که دارای موهای زائد میباشند، آنها را از بین ببرید. ممکن است عوامل متعددی سبب بروز خطر و یا عوارضی احتمالی شوند. از جمله مهمترین عوامل میتوان به نوع درمان اشاره کرد. البته به خاطر داشته باشید که عمل لیپوماتیک یکی از کم عارضه ترین و کم خطر ترین روش های لاغری به شمار می رود.

چند نکته که قبل از درمان لیپوماتیک باید بدانید

درد ناشی از جراحی با استفاده از دارو های مسکن بر طرف و یا کاهش خواهد یافت. اماکن دارد بعد از به هوش آمدن احساس حالت تهوع داشته باشید. اصلا جای نگرانی نیست و در اصل کاملا طبیعی است.

به منظور رسیدن به نتیجه ای مطلوب، مجموعه ای از فعالیت ها و توصیه ها به بیمار داده می شود که لازم است قبل و بعد از جراحی آنها را به بهتربن نحو اعمال کرد. برای مثال، بهتر است حداقل به مدت یک هفته بعد از درمان از خوردن نوشیدنی هایی با مقدار قند زیاد صرف نظر کنید یا تا زمانی که از سلامت جسمی خود مطمئن نشده اید، اقدام به رانندگی نکنید.

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن