چه ورزش هایی کالری سوز قوی هستند

چه ورزش هایی کالری سوز قوی هستند:

چه ورزش هایی کالری سوز قوی هستند: از ورزش های فوق العاده به منظور لاغری و کالری سوزی می توان به پیاده روی تند و نرم دویدن اشاره کرد. لازم به ذکر است، دویدن نرم به مدت یک ساعت سبب سوزاندن ۶۰۰ کالری می شود. تغذیه مناسب، خواب کافی و ورزش منظم سه اصل بسیار مهم و اساسی برای رسیدن به اندامی ایده آل است. در صورت رعایت نکردن این سه اصل اساسی، پروسه ی لاغری شما بسیار طولانی و خسته کننده خواهد شد. هنگامی که فقط به رژیم لاغری بسنده می کنید و ورزش نمی کنید، عضلات بدن شما بجای چربی ها آب می شوند. برعکس این موضوع نیز صادق است. به این معنی که اگر رژیم نگیرید و فقط ورزش کنید، قطعا به هدفتان نخواهید رسید. پس نتیجه به دست آمده نشان می دهد که ورزش به تنهایی به لاغر شدن شما کمک نمی کند. به بیان دیگر، در صورتی که ورزش کنید و انرژی و کالری زیادی را بسوزانید و بعد از ورزش به علت باز شدن اشتهایتان اقدام به خوردن در حجم هایی که از قبل اندازه گیری نشده اند، کنید، وزنتان از چیزی که هستید بیشتر خواهد شد. داشتن برنامه غذایی متعادل و همچنین انجام ورزشی که میزان کالری زیادی را بسوزاند، در عرض شش هفته به شما کمک می کند که به اندامی ایده آل برسید. در ادامه ورزش هایی که بیشترین میزان کالری سوزی را دارند به شما معرفی خواهیم کرد.

چه ورزش هایی کالری سوز قوی هستند

 با رکاب زدن لاغر شوید

یکی از بهترین ورزش های ممکن که به کالری سوزی شما کمک بسیار می کند، دوچرخه سواری می باشد. لازم به ذکر است که شما با یک ساعت رکاب زدن با سرعت متوسط، قادر به سوزاندن ۴۰۰ کیلو کالری می باشید. توجه داشته باشید که در ابتدا با مدت زمان کوتاه شروع به انجام این ورزش کنید. یکی از مزیت های دوچرخه سواری تقویت قلب است چرا که زمانی که شما رکاب می زنید، ضربان قلبتان بالا می رود و همین امر به تقویت قلب کمک بسیاری می کند. همچنین، عضلات شکم، پاها و ران خوش ترکیب و تقویت خواهند شد. برخی ادعا می کنند که استفاده از دوچرخه سبب آسیب زدن به مفاصل می شود اما باید توجه داشته باشید که اگر زین و دوچرخه را به خوبی و متناسب با قد خود تنظیم کنید، هیچ صدمه ای را به دنبال نخواهد داشت. در صورتی که بیرون دوچرخه سواری می کنید، توصیه می شود یک مسیر واحد را انتخاب نکنید. به منظور سوزاندن انرژی بیشتر، شدت رکاب زدن خود را تغییر دهید؛برای مثال به مدت سی ثانیه تند رکاب بزنید و ۳۰ ثانیه ی بعدی سرعتتان را کاهش دهید. در صورتی که از دوچرخه های ثابت استفاده می کنید، توصیه می شود در طول هفته سه جلسه و هر بار ۴۵ دقیقه با سرعت متوسط رکاب بزنید.

چه ورزش هایی کالری سوز قوی هستند

نرم بدوید و لاغر شوید

از ورزش های فوق العاده موثر در جهت لاغری و کالری سوزی پیاده روی تند و نرم دویدن است. دویدن با سرعت متوسط سبب   سوزاندن ۶۰۰ کیلوکالری انرژی می شود. همچنین، این ورزش تاثیر مثبتی بر روی ضربان قلب دارد و منجر به تقویت عضلات پشت، شکم و اندام های پایینی می شود. به منظور رسیدن به نتیجه بهتر قادر خواهید بود به ترکیب جلسات دو و پیاده روی و ورزش های مخصوص شکمی بپردازید. شروع تدریجی دویدن به شما کمک می کند که به آن عادت کنید. به تدریج هنگامی که عادت کردید می توانید هر هفته سه جلسه به مدت ۴۵ دقیقه پیاده روی یا دوی نرم داشته باشید.


مشت بزنید و لاغر شوید

ورزش بوکس در  برگیرنده ی تکنیک و سرعت بسیار بالایی می باشد . به عقیده ی افراد حرفه ای، هیچ ورزشی مانند بوکس سبب استراحت فرد بعد از پشت سر گذاشتن یک روز پر تنش نیست. این ورزش بازوها، عضلات شکم و پاها به حرکت گرفته و باعث تقویت آنها می شود. لازم به ذکر است، افرادی که به مدت یک ساعت بوکس کار می کنند، به میزان ۶۰۰ تا ۸۰۰ کیلوکالری انرژی می سوزانند. همچنین، بوکس ذخایر انرژی فرد مورد استفاده قرار می دهد و منجر به سوزاندن کالری فوق العاده ای می شود. البته توجه داشته باشید در صورتی که با این ورزش احساس خستگی بسیار زیادی می کنید، لازم است مدت زمان آن را محدود کنید. علاوه بر این، می توانید در کنار این ورزش، از ورزش های ساده تری همچون دوچرخه سواری یا دوی نرم نیز بهره ببرید. یک ساعت بوکس در هفته برای شما کافی است.


طناب بزنید

فرصت را غنیمت شمارید و امروز اقدام به خرید یک طناب کنید. اگر به ورزش بوکس علاقمند هستید، لازم است بدانید که طناب زدن نیز در کنار بوکس بسیار موثر است و تاثیر بسزایی بر بدن شما می گذارد. این ورزش نیز سبب تقویت قلب می شود. مربیان و افراد حرفه ای این رشته معتقد اند که هیچ ورزشی مانند طناب زدن نمیتواند به لاغر شدن و خوش ترکیبی بازوها و پشت ساق کمک کند. توجه داشته باشید که یک ساعت طناب زدن حدود ۸۰۰ تا ۸۵۰ کیلوکالری می سوزاند. توصیه می شود این ورزش را به صورت تدریجی شروع کنید به این صورت که دو جلسه ی بیست دقیقه ای در هفته در ابتدا  برای شما کافی می باشد.

چه ورزش هایی کالری سوز قوی هستند

شنا کنید

توجه داشته باشید که یک ساعت شنا کردن در استخر سبب سوزاندن حدود ۶۰۰ کیلو کالری می شود. به منظور افزایش سلامت مفاصل، انجام این ورزش شدیدا توصیه می شود به این خاطر که عضلات بدن همچون عضلات شانه، بازوها، پشت،شکم، ران ها و پاها را به صورت موثری به کار می گیرد. پرداختن به شنا در هر سنی قابل انجام است و در جهت خوش ترکیب کردن پاها می توانید بدون کمک گرفتن از دست ها در آب پا بزنید. پیشنهاد می شود در هفته یه مدت سه جلسه ی ۴۵ دقیقه ای شنا کنید. در صورتی که زمان بیشتری نیز صرف این ورزش کنید، نتیجه ی بهتری عایدتان خواهد شد.

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن