چگونگی کاشت مو به روش PRP

چگونگی کاشت مو به روش PRP

چگونگی کاشت مو به روش PRP

چگونگی کاشت مو به روش PRP: عوامل بسیار زیادی منجر به ریزش مو می شود که مهمترین آنها مشکلات روحی و روانی می باشد که در نهایت کمبود اعتماد به نفس را در فرد به همراه دارد. به منظور درمان این مشکل نکت نگران کننده ای وجود دارد که در خصوص روش های درمان با استفاده از دارو ها می باشد که نتیجه ی ماندگار و ثابت شده ای وجود ندارد. بنا بر همین موضوع، اکثر افراد چاره ای جز مراجعه به کلینیک های زیبایی به منظور کاشت مو طبیعی ندارند. سپس لازم است اقدام به جراحی کاشت مو کنند که شامل روش های متفاوتی مانند  کاشت مو hrt، کاشت مو sut و یا  کاشت مو fit و … می باشد. گاهی ممکن است، جراحی در توان فرد مورد نظر نباشد و یا تمایلی به انجام آن و دست و پنجه نرم کردن با عوارض آن را ندارند. در ادامه به چگونگی کاشت مو به روش PRP می پردازیم.

چگونگی کاشت مو به روش PRP

جالب است بدانید که امروزه با استفاده از درمان های مدرن و پیشرفت علم، روش هایی وجود دارند که سلول های بدن را می توان مجدد تولید کرد و  پلاسمای غنی از پلاکت نقش مهمی در این کار را به عهده دارد.  این روش درمان ی که به پلاسمای غنی از پلاکت شناخته می شود، روشی نوین در دنیای امروزه نیست و در درمان های متعددی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین، به منظور کاهش و کنترل درد هم می توان از این روش در مراکز PRP استفاده کرد. خبر خوب این است که با استفاده از این روش به عنوان کاشت مو طبیعی استفاده کرد چراکه سبب رشد مو می شود.  علمی که ورای این روش کاشت مو (روش پلاسمای غنی از پلاکت یا PRP) وجود دارد اصلا پیچیده نیست. به ای صورت است که در این روش از پلاکت ها به منظور بازگشت سلول های مرده و همچنین افزایش درمان طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد. پلاکت ها از خون خود بیمار گرفته می شوند، سپس کنسانتره شده و به بدن فرد تزریق می شود. محل ورود به بدن معمولا جمجمه فرد است. هزینه کاشت مو به روش prp بسته با عوامل زیادی مانند تعداد جلسات درمان و تعداد کیت ها دارد. 

عوارش کاشت مو به روش PRP

برخی از عوارض احتمالی این روش به شرح زیر میباشد.

• نداشتن کارایی برای کسانی که دچار طاسی هستند.

• نیاز به معاینات و بررسی های دقیق توسط پزشک معالج قبل و بعد از عمل

• نیاز به گرفتن خون از فرد داوطلب

• نیاز به تزریق محلول به ناحیه پوست سر

• ملتهب شدن پوست سر بعد از انجام عمل

• ناکارآمد بودن و نداشتن نتیجه مطلوب برای کسانی که بیشتر از ۱۰ سال از آغاز ریزش موهایشان گذشته است.

• امکان ایجاد ورم در زمان عمل (هر چند که بعد از مدتی برطرف می شود)

• نیاز به تکرار دفعات تزریق هر چند هفته یکبار (بر خلاف کاشت مو)

• احتمال طولانی تر شدن دوره درمان برای کسانی که داروهای خاص مصرف می کنند و یا دارای ناراحتی ها و یا زخم در ناحیه پوست سر بوده اند.

• نیاز به زمان طولانی جهت دریافت نتایج (گاهی بین ۹ الی ۱۰ ماه)

• هزینه نسبتا بالا (نسبت به روش های کاشت و ترمیم مو)

• استفاده از کرم های بی حسی

• نداشتن نتایج دائمی تضمین شده (در مواردی دیده شده که پس از مدتی برخی از موهایی که طبق این روش، درآمده اند مجددا ریخته و در آن ناحیه فرد دچار کم پشت شدن موها شده است)

• داشتن کمی درد پس از عمل در برخی بیماران و مشکل در خوابیدن در شبهای اولیه پس از عمل

• نیاز به تمهیدات ویژه بعد از عمل (مانند استفاده از داروهای خاص) برای بعضی از داوطلبان

چگونگی کاشت مو به روش PRP

پروسه کاشت مو به روش prp

مرحله اول در این روش شباهت بسیار زیادی با یک ازمایش خون معمولی دارد و لازم است تقریبا ۱۳-۸ سی سی از فرد خون گرفته شود. سپس خون گرفته شده را در لوله ای که دارای ژل PRP  است میریزند. سپس این لوله، در دستگاهی به نام سانتریفوژ قرار داده می شود و حدودا به مدت ۱۰ دقیقه چرخانده می شود. نیروی گریز از مرکز دستگاه، اجزای خون شما را از هم جدا می کند. همچنین پلاکت ها ی تغلیظ شده از بقیه خون جدا می شوند. حالا PRP که شامل عوامل رشد فراوان و سلولهای بنیادی می باشد، آماده به استفاده در پوست سر می باشد. این ازمایش در جهت افزایش اثر درمان پی آر پی در ریزش مو صورت می گیرد.

در مرحله بعد، با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف که معمولا بر روی یک  تفنگ تزریق قرار دارد، به درون پوست سر تزریق انجام می شود. این کار به وسیله تزریقات گوناگون در نقاط گوناگون پوست سر و با عمق کم ( ۳ تا ۴ میلیمتر ) انجام می شود. از آنجایی که حجم پی آر پی در هر تزریق کم می باشد و سوزنی که در این تزریق استفاده میشود خیلی نازک میباشد درد و سوزش در زمان تزریق هم بسیار خفیف است البته با استفاده از بی حس کننده های موضعی درد و سوزش خیلی کمتر میشود یا حتی اصلا احساس نمیشود . این روش از کاشت مو به منظور رشد مو مزیت های بسیار زیادی را به همراه دارد. مشخص شده است که مولفه های رشد تغلیظ شده پلاکتی در رشد موهای جدبد و همچنین پر پشت کردن موهای قبلی و در ضخیم کردن و تقویت موهای پیوندی نیز خیلی موثر است. پژوهش های بسیار زیادی در دنیا انجام شده است که براساس آن ها کاشت مو به روش پی آر پی را می توان نوعی درمان کمکی برای ریزش مو حساب کرد و صددرصد جایگزینی برای پیوند مو نمی باشد.

چگونگی کاشت مو به روش PRP

دلیل استفاده از روش PRP برای ترمیم مو چیست؟

به دنبال پیشنهاد بسیار زیاد متخصصین کاشت مو برای استفاده از این روش، دلایل بسیاری وجود دارد. ایمن بودن این روسش یکی از برجسته ترین علل آن محسوب می شود. به این خاطر که از خون فرد بیمار برای خود استفاده می شود که احتمال نپذیرفته شدن آن توسط بدن صفر است. نرخ بازیابی و درمان سریع و طبیعی بودن این روش از دومین علل جذب شدن افراد به این روش می باشد چراکه فاکتورهای رشد موجود در پلاکت ها به ترمیم طبیعی مو کمک بسیار می کنند و سرعت قابل ملاحظه ای به پروسه بازیابی می بخشد. لازم است بدانید که در این روش از هیچگونه مواد شیمیایی به منظور اجرای درمان استفاده نمی شود و تمامی درمان به صورت طبیعی انجام می شود. نتایج اولیه درمان تا دو ماه پس از آن قابل مشاهده است و اثرات کامل ترمیم مو ۱سال پس از درمان حاصل می شوند.

سوالات متداول

آیا شیوه پی آر پی عوارض جانبی دارد؟

لازم به ذکر است که پی آر پی (PRP) یک شیوه کاملاً ایمن و بی‌خطر است. تنها عوارض جانبی آن، ورم و قرمزی مختصر در پوست سر می باشد. توجه داشته باشید که در بیمارانی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می‌کنند، احتمال دارد خونریزی از پوست سر تا مدت طولانی‌تری ادامه پیدا کند و بهبودی آنها کمی بیشتر زمان ببرد.

به چند جلسه درمانی پی آر پی نیاز است؟

دستورالعمل‌های پیشنهاد شده برای عمل موفقیت‌آمیز پی آر پی بیان می‌ کند که این عمل باید در یک دوره اولیه به مدت ۳ ماه و شامل چند جلسه تزریق انجام شود و پس از آن، تزریق پی آر پی به فاصله هر ۳ تا ۶ ماه یک بار برای حفظ و تقویت نتیجه های عمل، تکرار شود.

نتیجه های عمل پی آر پی تا چه مدت دوام خواهد داشت؟

نتیجه هایی که از یک سری جلسات تزریق با محلول ProPlasmaTM حاصل می شود، حالت دائمی و همیشگی نخواهد داشت. زیرا این محلول فقط موهای موجود را در فاز رشد نگه می‌دارد. بنابراین اگر جلسات درمانی تکمیلی برای حفظ نتیجه های آن انجام نشود، تراکم موها به حالت اولیه خود در قبل از درمان باز خواهد گشت. اما با انجام جلسات تکمیلی به فاصله هر ۳ تا ۶ ماه یک بار می‌توان نتیجه های را به خوبی حفظ کرد.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن