کاشت ابرو چالش‌آورترین عمل‌ زیبایی !

کاشت ابرو چالش‌آورترین عمل‌ زیبایی !

کاشت ابرو چالش‌آورترین عمل‌ زیبایی !

کاشت ابرو چالش‌آورترین عمل‌ زیبایی: یکی از پرچالش ترین عمل های زیبایی، کاشت ابرواست که برای یافتن بهترین پزشک کاشت ابرو لازم است تحقیقات گسترده ای در محل سکونت خود انجام دهید. شما برای گرفتن بهترین نتیجه نباید به افراد مبتدی و یا مراکزی که هزینه کمتری از بیمار میگیرند، مراجعه کنید. چراکه فرد متخصص با کمترین عوارض کاشت مو را برای شما انجام می دهد و همین امر سبب می شود که نتیجه ای بسیار عالی را برای شما به ارمغان بیاورد. این عمل میتواند به روش های FUE یا FUG صورت گیرد. اما مهمتر اینکه به ساخت دقیق محل‌های گیرنده برای موهایی نیاز دارد که بتواند جهت و زاویه‌دارسازی رشد را تعیین کند و همینطور طراحی زیبایی از آنچه که بایستی ابروی طبیعی بنظر برسد و بقیه ویژگی‌های صورت بیمار را تکمیل کند، ارائه کند. با وجود اینکه ممکن است فرد متوجه نشود که ابرویی زیبا و کامل دارد، اما تشخیص اینکه ابرو ها خیلی باریک اند و یا اینکه عملا ناموجود اند بسیار ساده می باشد. زمانی که این اتفاق می افتد ظاهر صورت شما سبب ماهش اعتماد به نفس شما می شود.با توجه به تکنیک ها و روش های کاشت مویی که در ۱۰ سال گذشته انجام می شود، کاشت مو می تواند، نتایج بسیار زیبایی را برای شما به همراه داشته باشد.

و این در صورتی حاصل می شود که شما دچار بی مویی کامل باشید یا در حال تجربه بی مو شدن باشید، می تواند این امکان را به شما بدهد که ابروهای خود را برگردانید.

کاشت ابرو چالش‌آورترین عمل‌ زیبایی !

چرا کاشت ابرو؟

روش های دیگری هم برای پرتر نشان دادن ابروها وجو دارد مانند آرایش و تتو. اما آنها مشکلات خاص خود را نیز دارند. یکی از این مشکلات این است که این راه حل ها در واقع اثر طبیعی از خود به جار نمی گذارند و با توجه به اینکه کاشت ابرو مستقیما از موی سر گرفته می شوند، موها دائمی هستند و با توجه به نظر و خواسته بیمار انجام می شوند. از دیگر مزیت های این روش نسبت به دیگر روش ها می توان، بدون درد بودن دوره ی بهبودی بعد از ۵ تا ۷ روز اشاره کرد.

نرخ رشد موهای کاشته شده در این روش کاملا بالا است هرچند گاهی ممکن است بیمار برای تراکم بیشتر موها قصد انجام جراحی مجدد را داشته باشد.

مراحل کاشت ابرو

یکی از مزین های کاشت ابرو، روند مستقیم آن است. چه قصد کاشت ابرو در ناحیه کوچکی را داشته باشید و یا قصد کاور کردن زخمی را داشته باشید، این روش شامل کاشت هر جا از ۵۰ تا ۴۰۰ پیوند به ازای هر ابرو است و هر پیوند شامل یک یا دو مو است. اولین گام کاشت ابرو طراحی ابرو متناسب با نظر بیمار است و پزشک تضمین میکند که ابرو طراحی شده شما ظاهری زیبا و طبیعی خواهد داشت. اکثر بیماران به منظور تزریق ماده بیهوشی با استفاده از دستگاه Wand، مسکن مصرف می کنند. همین امر سبب می شود که هیچگونه دردی را حس نکنند.

موهای دهنده معمولا از پشت سر با استفاده از تکنیک FUE یا FUG برداشته می شوند. این روش بسته به تصمیم شما و همچنین نظر پزشکتان باتوجه به عواملی مانند قومیت و اهداف و نگرانی‌های‌تان تعیین می‌شود. گاهی اوقات موها از پایین تر از پشت سر برداشته می شود به این خاطر که موهای نازک تری را برای ابرو داشت. در حالی که پیوند ها یا استفاده از میکروسکوپ توسط تیم تخصصی برداشته می شود، با این حال پزشک تمام قسمت های گیرنده را میسازد که بعدا جهت و زاویه رشد را مشخص خواهد کرد. پس از آن، پیوند در هر بار بر روی هر محل گیرنده قرار می گیرد و این فرایند توسط جراح کاملا مورد نظارت قرار می گیرد. چند ساعت با زمانی که موها کاشته شد، ابروها بررسی می شود که تضمین شود که هم پزشک و هم بیمار از ظاهر و تراکم ابرو کاشته شده راضی هستند. تا زمانی که بهترین ابرو ممکن کاشت نشود این فراین به اتمام نخواهد رسید. متناسب با اینکه چه تعداد مو لازم به کاشته شدن دارند، اغلب ۴ ساعت به طول می انجامد. بلافاصله بعد از کاشت بیمار می تواند محل درمان را ترک کند.

کاشت ابرو چالش‌آورترین عمل‌ زیبایی !

در ۵روز اول بعد از کاشت، شاهد پوسته های خیلی کوچکی در اطراف محل مورد نظر و همچنین تا حدودی سرخی پوست خواهید بود. بعد از گذشت چند روی کم کم و به مرور از بین خواهد رفت. با استفاده از آرایش میتوانید آن را پنهان کنید.

کبودی و ورم زیادی بعد از گذشت ۳ روز در اطراف ابرو و چشم خود را تجربه خواهید کرد ما اکثر بیماران کبودی و ورم خفیفی را تجربه میکنند. در صورتی از بخیه استفاده می شود که در چند هفته اثر آن ناپدید شده و خط زخم باریکی به جای بماند و یا در صورتی که با استفاده از روش FUE انجام شود، اصلا جای زخمی باقی نخواهد ماند و احتیاجی به استفاده از بخیه نیست.

موهای کاشته شده در عرض ۲ الی ۳ هفته بعد از کاشت ریخته می شوند و این موها بعد از ۴ ماه دوباره رشد می کنند. در طول هفته دوم و سوم ابروها واقعا زیبا هستند. بعد زا ۶ ماه موها تراکم بیشتری پیدا می کنند و چون این موها از پشت سر برداشته شده اند، هر ۱۰ الی ۱۴ روز باید موها را کوتاه کرد. گاهی به ارایش نیز نیاز است.

ریسک‌های خیلی اندکی وجود دارد اما ممکن است شامل رنگ میخکی ضعیف، رشد ضعیف موهای کاشت‌شده و عریض شدن محل دهنده‌ی مو شوند. گاهی اوقات بیمار تصمیم می‌گیرد تا روند دوم را در یک سال بعد انجام دهد تا تراکم بهتری بدست آورد.

این روند چقدر طول می‌کشد؟

طول این روند تا حدودی به تعداد موهای کاشته شده بستگی دارد. اگر موهای کاشته شده تعداد پایینی داشته باشد، کاشت تقریبا ۲ تا ۳ ساعت به طو میانجامد. اما در طیف بالا ۳الی ۵ ساعت. علت این زمان چیزی جز این نیست که هر مو باید به دقت در محل مناسب کاشته شوند.

کاندیدای کاشت ابرو

معمولا اکثر افراد کاندید مناسبی برای کاشت ابرو هستند. شرایط پزشکی که وجود دارد به حداقل ‌رسانی ریسک مشکلات می‌باشد. بیمارانی که موهای ابرو خود را در نتیجه ژنتیک، چینش مو بیش از حد یا ضربه از دست داده‌اند، بهترین کاندیدها برای کاشت ابرو به شمار می روند.

برخی از افراد ممکن است کاندید مناسبی نباشند به علت ریسک رشد مجدد نا مطمئن مو. با توجه به شرایط شما، گزشک روش کاشت مو را مشخص می کند که ممکن است روش بافت برداری را توصیه کند و یا نظر متخصص پوست را بخواهد. انتظارات همیشه باید واقع بینانه باشد و  هدف ما بهبود ابروها و خلق بهترین نتیجه ممکن است اما کمال همیشه واقع‌گرایانه نیست.

کاشت ابرو چالش‌آورترین عمل‌ زیبایی !

بعد از این روند چه انتظاری داشته باشیم؟

روند بازیابی برای این روش ۵ تا ۷ روز است و در حالی که پوسته های اطراف ابرو در روزهای اول به وجود می آیند، نقاطی صورتی بعد از ریزش به جای می گذارند که معمولا بعد از چند هفته از بین می رود و ان قسمت ها ظاری طبیعی پیدا می کنند.

چه زمان می‌توانم مجدداً مشغول به کار شوم؟

بیمار معمولا سه روز پس از عمل به کار بازگردید. با این حال، شما ممکن است بخواهید پنج تا هفت روز منتظر بمانید تا بیشتر علائم عمل ناپدید شوند.

هزینه تقریبی کاشت ابرو

در این خصوص که بسیاری از افراد علاقه دارند بدانند که طبق چه اصولی تعیین می شود باید گفت که عوامل کتعددی در این امر دخیل هستند مانند چگونگی عمل و تکنیک های بکار رفته توسط پزشک کاشت ابرو، تجربه شخصی وی در این گونه عمل ها، هزینه های کلینیک از قبیل قیمت دستگاه ها و تجهیزات مورد استفاده، تعداد فولیکول های بکار رفته و غیره. هزینه کاشت ابرو در شهر های مختلف، متفاوت است.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

 

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن