کاشت ابرو چه تاثیری بر زیبایی صورت دارد

کاشت ابرو چه تاثیری بر زیبایی صورت دارد

کاشت ابرو چه تاثیری بر زیبایی صورت دارد

کاشت ابرو

کاشت ابرو چه تاثیری بر زیبایی صورت دارد: یکی از اصلی ترین اجزای چهره که در زیبایی نقش مهمی را دارا می باشد ،ابرو است که در صورت وجود نداشتن یا مشکل داشتن آن باعث میشود که چهره ی افراد علی الخصوص بانوان به زیبایی خاصی منجر نشود. خانم ها روش‎هایی جدیدی از جمله ها‎شور ابرو، تاتو، میکروبلیدینگ و … برای بازسازی ابرو دست میزنند که این روش ها شاید برای مدت زمان کوتاهی زیبا باشد اما پس از گذشت زمان زیبایی اولیه را ندارد و هزینه های مجددی برای تمدید و ترمیم ان را نیز باید پرداخت علاوه بر این این روش ها باعث مصنوعی جلوه دادن چهره ی انسان نیز میشود .
برای ما پیش آمده است ک ابروی خود را به دلیل های مختلف مثل تصادف ،شکستگی ، حساسیت داشتن به برخی رنگ های غیربهداشتی و استفاده ی خود سرانه برای ترمیم که از برخی داروها ک از داروخانه یا عطاری ها استفاده میکنیم سلامت وزیبایی ابروی خود را از دست داده باشیم .روشی که شما را با آن آشنا میکنیم روش”کاشت ابرو”است، که مورد تائید پزشکان واقع شده و در کلینیک های زیبایی انجام می شود و ما میتوانیم زیبایی خود را مجددا ب دست آوریم . این کلینیک های زیبایی تحت نظر وزارت بهداشت می باش،  کاشت ابرو یک روش ثابت است ، هیچ گونه عارضه ای ندارد و معمولاً نیاز به ترمیم نیست همچنین نگرانی در رابطه با جای زخم و تغییر در رنگ آن وجود ندارد .

نحوه عمل کاشت ابرو

قبل از شروع فرایند کاشت پزشک به سلیقه ی بیمار ابرو را طراحی میکندکه این کار می‏تواند با استفاده از یک مداد ابرو، یا برنامه های گرافیکی انجام می شود .و در نهایت آن طرحی که موردپستد بیمار است به همان صورت انجام می‎شود. جالب است بدانید که امکان ترمیم ابرو هم وجود دارداما برخی مراجعه کنندگان هم علاقه ای به ابروی کنونی خود ندارند و می خواهند یک طراحی جدید برای ابروی خود به دست آورند. پس از آماده شدن فولیکول‌ها، پزشک تارهای مو را به دقت بررسی و مو شکافی می‎کند تا مطابق با الگوی موی سر باشد و سپس آن را به ناحیه ابرو منتقل می‎سازد. پزشک باید به نوع قوس، ضخامت مناسب مو، فاصله بین ابروها و طول ابرو توجه کند. یکی از نکات مهم در زمان قرار دادن فولیکول‎ها‎ی مو، زاویه قرارگیری می‎باشد زیرا نتیجه کار را مشخص می‎کند.

کاشت ابرو چه تاثیری بر زیبایی صورت دارد

روش‎ها‎ی کاشت ابرو

فرآیند کاشت ابرو شامل؛ پیوند مو، برداشتن فولیکول‌های مو از ناحیه سر و پیوند موها در قسمت ابروها می‎باشد. در انواع روش های کاشت مو ظریف‌ترین موها را از پشت سر بیمار جدا و سپس آن در قسمت مورد نظر می‏کارند. کاشت ابرو با دو روش انجام شود که عبارتند از:

برداشتن فولیکول‌ های مو (نوار باریکی از مو)

نوار باریکی از پوست سر توسط پزشک برداشته می شود. لازم است این عمل به منظور پیوند مو صورت گیرد. بعد از برداشت این نوار، پوست توسط پزشک بخیه خورده می شود. بسیاری از افراد نگران برجای ماندن جای زخم و بخیه هستند اما باید گفت که اصلا جای نگرانی نیست چراکه پزشک متخصص نهایت تلاش و ظرافت خود را بکار میگیرد تا برش بسیار باریکی را ایجاد کرده که جای زخم کمتری باقی بماند. همپنین با رشد موها، جای بخیه ها اصلا قابل روئیت نیستند. در نهایت در پایان فولیکول‌های هر یک از رشته‎ها‎ی مو جدا و برای کاشت آماده می‌شود.

کاشت ابرو چه تاثیری بر زیبایی صورت دارد

استخراج واحدهای فولیکولی (FUE)

پزشک به منظور جدا کردن تک تک فولیکول ها از پشت سر، حفره های بسیار کوچکی را در پیرامون فولیکول ها ایجاد می کند. از سیستم روباتیک آرتاس (ARTAS) در کاشت مو به روش FUE استفاده می شود به این خاطر که دیگر نیازی به بخیه و یا برش نیست. و همین امر سبب می شود که جای زخمی باقی نماند.نهایتا فولیکول‌های مو، برای کاشت و پیوند آماده میگردد.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن