کاشت موی مصنوعی چگونه انجام می شود

کاشت موی مصنوعی چگونه انجام می شود

کاشت موی مصنوعی چگونه انجام می شود

کاشت موی مصنوعی و روش انجام آن

کاشت موی مصنوعی چگونه انجام می شود: از قدیمی ترین روش های کاشت مو در جهان می توان به کاشت مو مصنوعی اشاره کرد که قدمتی حدودا ۴۰ ساله دارد. البته این روش در دنیای امروزه تحریم شده است. به این خاطر که این روش کاشت در سال های گذشته از طرف FDA رد و مردود شد. لازم است بدانید که در این روش موهای مصنوعی استفاده می شد که از طرف شرکت های ژاپنی و ایتالیایی تامین می شدند. در برخی از کشور های آسیایی و اروپایی هنوز هم از این روش استفاده می شود و جالب توجه است که علی رغم روش های پیشرفته در زمینه ی کاشت مو،  این روش همچنان از طرف  سازمان غذا و داروی آمریکا، مطرود اعلام‌ شده است. لازم است بدانید که به‌ طورکلی روش کاشت مو مصنوعی، راهکار مناسبی برای از میان بردن طاسی یا کچلی نیست.

کاشت موی مصنوعی چگونه انجام می شود

 

مراحل انجام کاشت موی مصنوعی

تار های مو مصنوعی در این روش توسط وسیله ای خاص و سوزن، به زیر پوست منتقل می شوند. از مزایا این روش میتوان به مدت زمان کوتاه و همچنین عدم خونریزی آن اشاره کرد. قابل روئیت بودن نتیجه عمل بلافاصله بعد از عمل از دیگر مزیت های این روش به حساب می آید. در این معاله قصد داریم که به بیان برخی از معایب کاشت مو مصنوعی نیز بپردازیم.

عدم رنگ پذیری تار های کاشته شده و عدم رشد موها از رایج ترین مشکلات و معایب کاشت مو مصنوعی می باشد. علاوه بر این، در بازده ای ۳ الی ۳۶ ماهه، ۱۰ الی ۲۰ درصد از تار های کاشته شده خواهند ریخت و لازم است بیمار برای ترمیم مجدد به کلینیک کاشت مو مصنوعی مراجعه کند.

از دیگر عواملی که می توان به عنوان نقص این روش از کاشت مو اشاره کرد، واکنش های آلرژیک و همچنین پس زده شدن تارهای کاشته شده است. بروز عفونت های شدید از دیگر مواردی است که این روش از کاشت مو را تبدیل به روشی منسوخ در سرتاسر دنیا کرده است. جالب است بدانید که بدن، تارهای مو کاشته شده را عاملی خارجی از بدن تشخیص داده و در نهایت واکنش نشان می دهد.به وجود آمدن عفونت‌های گسترده ناشی از عمل، خطری است که هر فردی را از انجام کاشت مو به روش مصنوعی بازمی‌دارد.

ایمپلنت Implant یا ترنسپلنت Transplant

در کاشت به روش Implant، ریشه های مصنوعی مو در جهت ایجاد پوشش نواحی مورد نظر اشتفاده می شود. مونو اکریلیک یا پلی استر جنس موهای مصنوعی است که در این روش از کاشت استفاده می شوند. اما در روش Transplant از موهای خود شخص که موهایی طبیعی هستند، استفاده می شود.

کاشت موی مصنوعی چگونه انجام می شود

آشنایی با تار موهای مصنوعی

اولین بار تار های مصنوعی که با هدف کاشت به مراکز زیبایی معرفی شد در سال ۱۹۷۰ میلادی بود. چندی بعد از معرفی و رواج یافتن این روش، عوارض زیاد و ختراطی که به همراه داشت باعث شد که به چالش کشیده شود. برخی از عوارض آن عبارت اند از خطر ابتلا به سرطان، ایجاد کیست، واکنش‌های شدید آلرژیک، گرانولوماکولر، آلوپسی سیکاتریسیل.

سرانجام، سازمان غذا و داروی آمریکا در سال ۱۹۸۳ میلادی، کاشت به این روش را با طی ذکر مواردی مردود  ممنوع اعلام کرد. از اصلی ترین عواملی که باعث شد سازمان غذا و دارو کاشت مو مصنوعی را مردود اعلام کند، به خطر افتادن بهداشت افراد و خطر ابتلا به انواع بیماری‌ها بود که عدم هماهنگی تار های مو با بدن سبب ایجاد آنها می شود.

سازمان غذا و دارو میگوید که تا به حال اطلاعات کافی و کاربردی در مورد عوارضی که این روش از کاشت مو به همراه دارد را در اختیار عموم مردم قرار نداده است و در صورتی که مردم را آگاه می کردف هیچکس حاضر به استفاده از این روش نمی شود. به شما پیشنهاد می کنیم که اگر به دنبال راهی هستید که کچلی و یا کم مویی خود را پوشش دهید و یا از بین ببرید، از روش هایی استفاده کنید که عوارضی به دنبال ندارند و سلامت شما را به خطر نمی اندازند. خوشبختانه، پیشرفت سریع علم در دنیای امروزه این فرصت را به افراد داده است به بهترین و مطمئن ترین کلینیک ها رفته و از روش های مدرن کاشت مو بهره ببرد.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن