کاشت مو بهتر است یا ترمیم مو

کاشت مو بهتر است یا ترمیم مو

کاشت مو بهتر است یا ترمیم مو: ژنتیک یکی از اصلی ترین علل ریزش مو در خانم ها و آقایان است. ژنتیک حدودا ۹۵ % از الگو ریزش را در افراد در بر میگیرد و ۵% باقی مانده مربوط به سایر دلایل همچون رژیم غذایی، اضطراب، بیماری و مصرف داروهای خاص و … می باشد. در اینجا ما قصد داریم که سایر عواملی که سبب ریزش مو می شوند را به شما ارائه دهید.

۱-داروها، ویتامین ها و مواد معدنی.

استفاده برخی داروها مانند درمان فشار خون بالا، مشکلات قبلی، افسردگی و همچنین روش هایی از قبیل پرتو درمانی و شیمی درمانی در بیماران خاص می توانند منجر به ریزش مو شوند. علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، در صورتی که، مقادیر بسیار زیادی ویتامین A را استفاده کنید و یا مقدار آهن و پروتئین بدن کم شود، ریزش مو افزایش خواهد یافت. لازم به ذکر است که از دیگر مواردی که منجر به ریزش مو می شود، زایمان در خانم ها است.

۲-بیماری

وجود برخی از بیماری ها در بدن سبب ریزش مو می شود. این بیماری ها عبارت اند از: غده تیروئید، عفونت شدید یا آنفولانزا و عفونت های قارچی مثل کرم حلقوی . در مواقعی بسیار نادر، امکان دارد فرد مبتلا به trichotillomania باشد. این بیماری به این صورت است که فرد دچار وسواس مو کنی می شود و فرد موهای سر، ابرو و مژه های خود را می کند. به چنین افرادی پیشنهاد می کنیم که قبل از مراجعه به کلینیک، روانپزشکی را ملاقات کنند.

در صورتی که به طور کلی قصد از بین بردن و درمان ریزش موهای خود را با استفاده از روش های طبیعی دارید، میتوانید از روغن زیتون و یا نارگیل و یا دیگر روغن های گیاهی که خاصیت رشد مجدد موها را دارد استفاده کنید. از روش های پزشکی نیز مانند ترمیم مو و یا کاشت مو طبیعی هم می توان بهره برد. در ادامه به بیان روش کاشت مو و ترمیم مو و برخی تفاوت های آنها می پردازیم.

کاشت مو بهتر است یا ترمیم مو

روش کاشت مو

کاشت مو به روشی گفته می شود که در آن موها از پشت سر فرد متقاضی برداشته شده و در نواحی هم مو و کم پشت کاشته می شوند. مشخص کردن خط مو یکی از مهم ترین موارد در کاشت مو است. به این خاطر که در دید ترین نقاط سر، خط مو است و همچنین ناحیه ای است که درمان را کامل می کند. لازم است بدانید که خط مو در هر بیمار متفاوت است و متناسب با هدف وی از کاشت، تغییر می کند. برای مثال، افرادی که در سن ۳۰ سالگی به سر می برند، نسبت به افراد ۴۰ ساله کمتر دچار ریزش مو هستند به همین خاطر آنها ترجیح می دهند خط مو پایین تری داشته باشند و تعداد جلسات کمتر باشند. افرادی که ۴۰سال سن دارند نیاز به جلسات بیشتری برای کاشت مو دارند. از مشکلات کاشت مو این است، هنگامی که بیماران جوان اقدام به کاشت مو می کنند ممکن است فرایند ریزش مو قطع نشده باشد و الزاماً مجبور شوند مجدد و در طی جلسات بیشتری کاشت مو انجام دهند.

چه کسانی شرایط کاشت مو را دارند؟

۱- مردان و زنانی که الگو مشخصی از بی مویی دارند.

۲-آن دسته از افرادی که علاوه بر تشخیص دلیل ریزش به شرایط سنی مناسب رسیده باشند (عموما بهتر است کاشت مو در دوره ۳۰ سالگی باشد).

روش ترمیم مو

هنگامی که فرد به محدوده سنی مود نظر رسیده باشد و همچنین علت ریزش مو خود را متوجه شده باشد، میتوان کاشت مو را انجام داد. گاهی برخی افراد ممکن است در معرض تصادفات و سوانح قرار گرفته باشد و یا در اثر سوختگی بخشی از موهای خود را از دست داده باشد و از آنجایی که دیگر آن قسمت از موها رشد نخواهد کرد، می توان از کاشت مو و یا ترمیم مو استفاده کرد. در ترمیم مو باید ظاهر جدید فرد به گونه ای باشد که فقط مناسب سن حال حاضر فرد نباشد بلکه به گونه ای باشد، که فرد با بالا رفتن سن خود نیاز به تغییر و تمدید مجدد خط مو خود نداشته باشد. به همین خاطر، برای تعیین خط مو، قواعد ثابتی وجود دارد. نتیجه حاصل شده از دو روش ذکر شده کاشت مو و ترمیم مو به این صورت است که تقریبا هر دو روش حوزه کاربرد متفاوتی دارند. به همن خاطر در شرایط متفاوت می توان روش مناسب با موقعیت مورد نظر را انتخاب کرد. از آنجا که اکثر علل  ریزش همانطور که در ابتدا ذکر شد، ژنتیکی است اغلب از روش کاشت مو استفاده می شود، اما این بدان معنا نیست که روش ترمیم دچار نقص با مشکلاتی باشد. لازم به ذکر است دوره پس از عمل هر دو روش ذکر شده نسبتا مشابه هم هستند و نیاز به مراقبت های یکسانی دارند.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن