کاشت مو به روش fut چگونه انجام می شود

کاشت مو به روش fut چگونه انجام می شود

کاشت مو به روش fut چگونه انجام می شود: یکی از تکنیک های طبیعی کاشت مو در سرتاسر دنیا، روش FUT است. این روش طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کرده است. نحوه عملکرد این روش به این صورت است که نوار بسیار باریکی به طول ۲۰ الی ۲۵ سانتی‌متر و ضخامت ۱ الی ۲ سانتی‌متر از پشت سر برداشته می شود. این نوار حاوی فولیکول های موهای پشت سر می باشد که برای کاشت باید واحد های فولیکولی را جدا کرده که در نهایت در ناحیه مورد نظر کاشته می شوند. این مراحل کاملا زیرنظر پزشک متخصص و تیم حرفه ای انجام می شوند.

چگونگی کاشت مو به روش fut

کاشت مو به روش FUT به عنوان follicular unit transplantation  شناخته شده است و به طور کلی به استخراج مو از پشت سر و انجام عمل کاشت در ناحیه تعیین شده، کاشت به روش FUT گفته می شود. با ما همراه باشید تا مطالب بیشتری را در خصوص این روش از کاشت مو در اختیار شما قرار دهیم.

این روش از کاشت مو با استفاده از بیهوشی موضعی انجام میشود. در مرحله بعد نوار باریکی که در بالا به جزئیات آن اشاره شد، از پشت سر برداشته می شود. سپس پوست نواحی پشت سر باکمی کشش به هم رسانیده می‌شود و سپس توسط تیم کاشت مو تحت نظر پزشک، بخیه زده می‌شود.

کاشت مو به روش fut چگونه انجام می شود

کسانی که مسئول بخیه زدن پشت سر هستند باید به این مورد بسیار توجه داشته باشند که ضخامت بخیه ها بیشتر از ۳ الی ۴ میلیمتر نباید باشند. پیروی از اینگونه قواعد کلی باعث می شود جای زخم باقی مانده در اثر برداشت و بخیه به مرور از بین برود و با رشد مو ها اصلا قابل روئیت نباشد.

نوار استخراج شده در مرحله بعد به قطعات کوچک تری تقسیم می شود. این عمل توسط تیم کمکی و متخصص پزشک انجام می شود. در اصطلاح پزشکی به این قطعات کوچک تر، گرافت می گویند. لازم است بدانید که گرافت ها تشکیل شده از ۱ الی ۴ تار مو می باشد و با استفاده از این روش تعداد موهایی که میتوان کاشت دست کم ۱۵۰۰ الی ۲۵۰۰ می باشد. گرافت ها در مراحل بعد به مناطق انتخابی و مورد نظر منتقل می شوند.

زمان انجام جراحی متناسب با نیاز فرد و تعداد گرافت ها می باشد که حداکثر به ۳ الی ۵ ساعت متغیر است. به طور کلی، یکی از استاندارد ترین روش های کاشت مو که با استفاده از آن می توان بیشترین مقدار مو را برداشت و کاشت کرد، روش FUT است. یکی از مزیت های این روش این است که ۹۰ درصد از گرافت های کاشته شده، رشد خواهند کرد. خوشبختانه این عمل به طور کلی نتایج مثبت و خوبی را بر جای گذاشته است. همچنین، این روش نسبت به دیگر روش های کاشت مو بخصوص روش FIT مزایا بسیار زیادی را در بر دارد. برای مثال: در روش FUT برخی از فعالیت ها را تیم کاشت و یا تکنسین ها انجام می دهند و این تقسیم کار باعث بالا رفتن تمرکز بیشتر در کار و به دست آوردن نتیجه بهتر در کاشت مو می شود. اما در روش FIT تمامی کارها باید توسط پزشک انجام شوند و در صورتی که به این صورت عمل نشود، نتیجه به دست آمده ممکن است با مشکل مواجه شود و در نهایت بیمار متوجه آسیب های جبران ناپذیری شود. از دیگر مزایا کاشت مو به روش FUT می توان به نتایج مطلوب تر، زیبایی و ضریب خطای پایین تر اشاره کرد. آمار و بررسی های انجام شده نشان داده است که بیش از ۹۷ که افرادی که به روش fut درمان شده‌اند، از نتایج عمل خود راضی بوده‌اند.

کاشت مو به روش fut چگونه انجام می شود

معایب کاشت مو به روش fut

یکی از شایع ترین معایت کاشت به روش FUT به جای ماندن جای زخم و بخیه ها است. اما در صورتی که تیم مورد نظر نهایت دقت و توانایی خود را برای انجام بخیه ها به بهترین نحو را به کار بگیرند و ضخامت بخیه ها از ۴ میلی متر بیشتر نباشد، اصلا مشکلی به وجود نخواهد آمد.

قسمت کاشته شده با استفاده از این روش، حالتی عروسکی به خود میگیرد و در زمان رشد موها، انجام کاشت مو برای همگان آشکار خواهد شد. انجام جراحی و درد های ناشی از آن نیز از دیکر معایب این روش می باشند. این درحالی است که دیگر روش های جدید کاشت مو عاری از جراحی و هرگونه درد هستند. یکی از این روش های نوین، کاشت مو با روش SUT است که شخص بیمار پس از ۱ جلسه صاحب موهایی پرتراکم خواهد بود؛ لازم به ذکر است که این عمل بدون هیچ‌گونه درد و خونریزی صورت می‌پذیرد.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن