کاشت مو تهران

کاشت مو تهران:

یکی از معضلاتی که امروزه بیشتر مردم با آن رو به رو هستند، ریزش می باشد. توجه داشته باشید که ریزش مو بین ۵۰ الی ۱۰۰ تار مو به صورت روزانه یک امر کاملا طبیعی است و در موارد جزئی افراد میتوانند با دارو و همچنین روشهای تقویتی آن را رفع کنند. گاهی امکان دارد ریزش مو بیشتر باشد و همچنین موها ظاهر نامنظم و خالی را به خود بگیرد و گاهی اوقات ریزش موی سکه ای باشد در صورتی که ریزش مو از حد استاندارد که اکثرا در نوع ریزش مو ارثی می باشد شدیدتر شود، نیاز است که به پزشک متخصص مو مراجعه کرد که بهترین شیوه درمان را با توجه به نوع ریزش و با جلسات مشاوره به شما ارائه دهد. امروزه با توجه به پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی روشهای کاشت ابرو ،کاشت مژه و کاشت ریش و سبیل و کاشت مو تهران نیز در جهت درمان کم پشتی و یا ریزش ابرو ، مژه و ریش و سبیل مورد استفاده و استقبال شدید افراد قرار گرفته است.

 

 hairtehran

انواع کاشت مو تهران

چندین روش متفاوت در جهت کاشت مو تهران وجود دارد که با توجه به شرایط و اولویت‌های بیمار و همچنین تشخیص پزشک از یکی یا ترکیبی از آنها برای کاشت مو تهران استفاده می‌شود.

 • کاشت مو به روش FIT یا FUE

در این روش کاشت مو در تهران، فولیکول‌های مو یا واحدهای مو که به آنها FUG گفته می شود به‌ صورت گروهی یا تک‌تک از پشت سر توسط وسیله‌ای به نام هولدر یا پانچ برداشته می‌شوند و در ناحیه هایی که مو ندارد، کاشته می‌شوند. در این روش که حدودا چند جلسه به طول می‌انجامد، در حقیقت یک عمل جراحی صورت نمیگیرد و در هر جلسه میانگین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ فولیکول مو از پشت سر برداشته و در نواحی مورد نظر پیوند زنده میشود.

روش کاشت موی FIT یک روش بدون درد با استفاده از بی‌حسی موضعی است که برای کاشت مو تهران در نواحی‌ای که وسعت کمتری دارند مثل ریش، ابرو، مژه، سبیل یا افرادی که طاسی وسیع ندارند یا زمانی که امکان برداشت بافت به هر دلیلی از پشت سر بیمار وجود ندارد کاربردی ‌تر است.

جالب است بدانید که در روش کاشت موتهران به روش FIT یک تا چهار هفته بعد از کاشت مو، فولیکول‌ها وارد فاز استراحت می‌شوند و موهای کاشته‌شده دچار ریزش می‌شوند. در ماه دوم تا چهارم بعد از کاشت مو در تهران به‌خاطر این ریزش احتمالا امکان دارد خیال کنید حجم موهایتان کم شده است اما نگران نباشید، در حقیقت موها در وضعیت شوک به‌سر می‌برند و مجدد رشد خواهند کرد.

در فاصله‌ی زمانی ۴ الی شش ماه بعد از کاشت مو تهران، موهای کاشته‌شده به‌تدریج از پوست سر خارج می‌شوند و رشد می کنند. در مجموع یک سال زمان نیاز است تا موهای کاشته‌شده صد ‌در‌صد رشد کنند و موهایتان پرپشت به‌نظر برسند. در فاصله‌ی زمانی سال‌های اول تا دوم کاشت، موها زیاد شده و ظاهر طبیعی‌تری پیدا می‌کنند.

 

مزایای کاشت مو تهران به روش FIT

 • درد کمتر
 • خونریزی بسیار کم
 • عدم نیاز به پانسمان و مراقبت اختصاصی از زخم
 • از بین رفتن جای زخم
 • تعداد فولیکول‌های موی بیشتری در جلسات متوالی برداشته می‌شود

افرادی که تمایلی به انجام عمل جراحی برای کاشت مو ندارند، اشخاصی که طاسی سر گسترده ندارند و نیز کسانی که تراکم موها‌یشان در ناحیه‌ی پیوند اندک است، با این روش راحت‌تر به خواسته‌شان می‌رسند.

معایب کاشت مو به روش FIT

 • هزینه‌ی بیشتر
 • از آنجایی که برداشتن فولیکول‌های مو با وسیله‌ای به نام پانچ انجام می‌شود، احتمال آسیب‌دیدن بخش زنده‌ی ریشه‌ی مو زیاد است
 • تعداد فولیکول‌های برداشتی در هر جلسه محدود است به همین دلیل جلسات متعددی برای کاشت مو نیاز است
 • طولانی بودن روند کار احتمال آسیب دیدن گرافت‌ها و خشک ‌شدن آنها را افزایش می‌دهد
 • هنگامی که قرار است تعداد زیادی فولیکول مو از ناحیه‌ی پشت سر (بانک مو) برداشته شود، نیاز است که موها کاملا کوتاه شوند
 • تخریب بانک مو

به نظر می‌رسد بزرگ‌ ترین ایراد روش FIT تخریب بانک مو می باشد. به‌عقیده‌ی بعضی از پزشکان متخصص کاشت مو تهران ، فردی که یک ‌بار به روش FIT کاشت مو انجام بدهد، برای کاشت موی دفعات دوم و سوم به مشکل بر‌می‌خورد چراکه بانک مو تا حد زیادی استفاده و تخریب شده و برای دفعات بعدی تعداد موی کمتری می‌توان از آن برداشت کرد.

 

 

.

hairtehran

 • کاشت مو تهران به روش FUT

در روش کاشت مو FUT یا Follicular Unit Transplantation، یک تکه نوار باریک از بافت پوست پشت سر فرد برداشته می‌شود و سپس توسط پزشک مجرب با استفاده از میکروسکوپ‌های مخصوص کاشت مو تهران به واحدهای مو یا FUG تبدیل می‌شود. پس از آن در ناحیه هایی که قرار است کاشت مو تهران انجام شود، برش‌هایی ایجاد می‌شود و واحدهای مو یا FUG در این برش‌ها کاشته می‌شوند.

مزایای کاشت مو به روش FUT

آنچه که طبق تجربه و طی سال‌ها در مقایسه میان دو روش کاشت موی FIT و FUT به‌دست آمده حاکی از آن است که روش FUT از بسیاری جهات ازجمله ایجاد جای زخم، مدت زمان خشک‌نشدن گرافت‌ها، درصد آسیب گرافت‌ها، کیفیت گرافت‌ها از لحاظ ساختار و بافت، مدت زمان عمل، عوارض و حتی هزینه‌ی عمل نسبت به FIT برتری دارد. دیگر مزایای کاشت مو به روش FUT عبارت‌اند از:

 • غیر‌قابل رؤیت بودن محل کاشت مو
 • ایجاد یک خط طبیعی در جلوی سر و ظاهر طبیعی آن
 • طبیعی بودن ظاهر موها و عدم فرورفتگی یا برجستگی پوست سر
 • امکان برداشت موهای ناحیه‌ی پشت سر و دیگر نواحی مختلف بدن مثل کتف و سینه
 • حفظ کیفیت گرافت‌ها برای تکرار مجدد کاشت در صورت نیاز.

 

 

معایب کاشت مو به روش FUT

یکی از بزرگ‌ترین ایراد های کاشت مو تهران به روش FUT ایجاد برشی بزرگ در ناحیه پشت سر می باشد که احتمال باقی ماندن جای زخم یا جوش‌گاه در آن وجود دارد. از طرفی دیگر کم‌ شدن حجم بانک مو به ‌نحوی که در مراحل بعدی برای پیوند دوباره مو بیش از یک یا حداکثر دو بار دیگر نمی‌توان از بانک موی فرد برای ایجاد تراکم استفاده کرد و خونریزی، تورم سر و صورت و درد در محل برش از دیگر ایرادات کاشت مو تهران به روش FUT است. یکی دیگر از معایب اساسی کاشت مو به روش FUT محدودیت انجام کاشت مو تهران در افرادی است که پوست سرشان قابلیت کشیده‌شدن را ندارد یا در مراحل اولیه‌ی ریزش مو قرار دارند.

hairtehran

 • کاشت مو به روش SUT

طبق ادعای برخی متخصصین کاشت مو، عمل پیوند مو به روش SUT نسبت به سایر روش‌های کاشت مو از قبیل FIT و FUT روشی جدیدتر است که تقریبا اکثر مراحل آن از برداشت تا کاشت فولیکول‌های مو بدون دخالت دست و توسط دستگاه‌های اتوماتیک و زیر نظر پزشک متخصص انجام می‌شود. در روش کاشت مو SUT که بیشتر شبیه روش کاشت FIT است، پیاز مو به‌صورت دستی و با پانچ معمولی برداشت و کاشت نمی‌شود بلکه وسیله‌ی برداشت و کاشت مو در این روش پانچ لیزری است. با پانچ لیزری فولیکول‌های مو به‌صورت گروهی یا دانه‌ای از بانک مو که معمولا پشت سر فرد است جدا و سپس فریز می‌شوند و درنهایت به نواحی کم‌مو و طاس انتقال می‌یابد. در روش SUT به‌دلیل فریزشدن فولیکول‌های مو، تا زمان کاشت از تخریب آنها جلوگیری می‌شود. به ادعای متخصصین کاشت مو در روش SUT کمتر از یک درصد ریشه موها در جریان عمل کاشت و برداشت از بین می‌روند و خشک و کم‌آب می‌شوند.

مزایای کاشت مو به روش SUT

در روش کاشت موی SUT که با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، درست مثل روش FIT صرفا فولیکول‌های مو منتقل می‌شوند با این تفاوت که با پانچ لیزری فولیکول‌های مو تخریب نمی‌شوند و نتیجه‌ی کار راضی‌کننده‌تر است. مزیت دیگر این روش سرعت بالای انجام کار است به‌نحوی که در هر جلسه حداقل ده هزار فولیکول مو از نقاط مختلف بدن منتقل می‌شوند و به دلیل همین سرعت بالا معمولا کاشت مو به روش SUT برخلاف روش‌های دیگر در یک جلسه انجام می‌شود. خط رویش طبیعی، عدم درد و خونریزی، نداشتن دوره‌ی نقاهت و رعایت بهداشت به‌خاطر عدم دخالت دست از جمله مزایای کاشت مو به روش SUT محسوب می‌شوند.

معایب کاشت مو به روش SUT

علی‌رغم اینکه به‌نظر می‌رسد روش SUT مزیت‌هایی که نسبت به دیگر روش‌های کاشت موتهران دارد اما پس از مدتی بسیاری از پزشکان ایرادات زیر را مطرح و روش کاشت مو SUT را منسوخ اعلام کردند.

 • احتمال انتقال بیماری به‌دلیل عدم امکان استریل و ضد‌عفونی کردن تمام قسمت‌های دستگاه به‌خصوص تیوب‌های انتقال‌دهنده‌ی گرافت مو.
 • صدمه‌زدن به نواحی گیرنده و دهنده‌ی فولیکول‌های مو.
 • به‌جا ماندن حفره‌های موی کاشته‌شده.
 • به‌جا ماندن اسکار و زخم. به‌عقیده‌ی بعضی از پزشکان دستگاه‌های اتوماتیک در قسمت برداشت مو آسیب‌هایی جدی به بانک موی شخص وارد می‌کند.

با همه‌ی اینها به‌نظر می‌رسد که در صورتی که قصد انجام عمل کاشت مو در تهران را دارید، حتما باید با توجه به تمام شرایط و نظر قطعی و تخصصی پزشک متخصص کاشت موتهران، روش مناسب را انتخاب کنید.

hairtehran

کاشت مو به روش سلول‌های بنیادی یا PRP

در حال حاضر یکی از جدیدترین روش های کاشت مو تهران روش PRP یا کاشت مو با کمک سلول‌های بنیادی می باشد. در این روش که سلول‌درمانی یا پلاکت‌درمانی هم نامیده می‌شود، سلول‌های زایا از فولیکول‌های موی سر جدا و کشت داده می‌شوند و به این ترتیب تعداد بسیار زیادی سلول زایا دوباره به پوست سر تزریق خواهند شد. در نهایت یا فولیکول‌های جدید تولید می‌شود، یا موهای پُرزمانند قبلی به موهای زبر تبدیل می‌شوند. شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید محققان به این نتیجه رسیده‌اند که تعداد سلول‌های بنیادی مناطق پُرمو و طاس به یک اندازه است و تنها اختلاف این دو ناحیه در تعداد سلول‌هایی به نام نیایاخته یا سلول‌های پروژنیتور (Progenitor Cells) است. این سلول‌ها در نواحی طاس بسیار کمتر از نواحی پُر‌مو وجود دارند. به این ترتیب سلول‌های زایا یا زایشگر پیاز مو، موهای جدید را تولبد میکنند تا جای موهای فرسوده را که هر روز حدودا ۱۰۰ عدد آن بطور نامحسوس می‌ریزد پر کنند. طبق تحقیقات متخصصین پوست و مو، پیاز مو پس از مغز استخوان که بالاترین میزان سلول جدید را می‌سازد دومین بافت فعال از نظر تقسیم سلولی و ایجاد سلول‌های جدید است.

مزایای کاشت مو به روش PRP

از مهم‌ترین مزایای کاشت مو تهران به روش PRP میتوان به استفاده از خون شخص اشاره کرد که در نتیجه احتمال بیماری‌های عفونی همچون ایدز و هپاتیت به کمترین میزان ممکن می‌رسد. همچنین اثر این روش طولانی مدت است و در اکثر موارد فقط یک ‌بار انجام می‌شود.

معایب کاشت مو به روش PRP

 • کاشت مو تهران به روش PRP یک پروسه‌ی طولانی مدت و زمان بر می باشد و گاهی امکان دارد به مدت شش ماه الی یک سال به طول بیانجامد.
 • در ۱۰ درصد موارد امکان دارد فرد از این عمل کاشت مو نتیجه‌ی مثبت کسب نکند.
 • در خصوص اشخاصی که به بعضی از بیماری‌ها مبتلا هستند، نمی‌توان از روش PRP در جهت کاشت مو تهران استفاده کرد، بعضی از این بیماری‌ها عبارتند از دیابت، بیماری‌های خونی حاد یا مزمن همچون اختلالات انعقاد خون یا سرطان خون، ترومبوسیتوپنی (اختلال کاهش پلاکت‌ها)، بیماری‌هایی که نیاز به مصرف آسپیرین یا سایر داروهای ضدانعقاد خون مثل (وارفارین یا هپارین) دارند.

 

 hairtehran

 کاشت مو به روش MFIT

یکی دیگر از جدیدترین متد های کاشت مو تهران، روش انتقال بسیار ظریف و دقیق است که به نام MicroFIT یا MFIT نیز معروف است. کاشت مو تهران به روش MFIT که بسیار شبیه به روش FIT است، با ابزار‌های بسیار ظریف و دقیق که دقتی در سطح میکرو دارند صورت می گیرد. در حقیقت تولید ابزارهایی با همچین دقتی به‌منزله‌ی انقلابی در زمینه‌ی کاشت مو تهران به شمار می رود که موفقیت عمل کاشت مو تهران را بیشتر از آنکه به جراح واگذار کند، به دقت مکانیزم برداشت وابسته کرده و خطاهای احتمالی و انسانی فرد جراح را تا حد ممکن کاهش می‌دهد. طبق ادعای متخصصان کاشت مو تهران، نتیجه‌ی کاشت با تکنولوژی MFIT یک رویش کاملا طبیعی و مطابق با رویشگاه‌های پوستی با ظاهری طبیعی است که کاملا منطبق با پوست سر بیمار است و خطاهای احتمالی ناشی از خستگی یا بی‌دقتی فرد جراح در آن به‌خوبی کنترل شده و ضمانت اجرای موفق و یکدست موها خیلی بیشتر از قبل خواهد بود.

 

 hairtehran

کاشت مو به روش FLAP

در این روش کاشت مو تهران که تنها در موارد خاص صورت می گیرد، قسمتی از پوست سر که حاوی فولیکول‌های مو می باشد، به ناحیه های کم‌ مو پیوند زده می‌شود. روش کاشت موتهران FLAP به علت ظاهر غیر‌عادی، ایجاد زخمی بزرگ در سر که اغلب نمی‌توان آن را پنهان کرد و نیز عوارض بعد از کاشتمو تهران روشی منسوخ است که فقط در موارد خاص صورت میگیرد.

 

 hairtehran

کاشت الیاف مصنوعی به‌جای مو

این روش کاشت مو تهران که هم اکنون در ایران و بعضی از دیگر کشورهای منسوخ شده، ازجمله روش‌های نسل اول کاشت مو در تهران به شمار می رود. در این روش از الیاف مصنوعی که شبیه به موی طبیعی هستند، برای کاشت مو تهران استفاده می‌شود. ازجمله معایب این روش غیر‌انعطاف‌پذیر بودن موهای کاشته‌شده می باشد. برای مثال افرادی که کاشت مو تهران به روش الیاف مصنوعی را انجام داده‌اند، نمی‌توانند مدل موهایشان را تغییر دهند یا آنها را رنگ کنند. علاوه بر این ظاهر مصنوعی موها، خطر عفونت در محل کاشت مو، ریزش موهای کاشته‌شده و نیاز به ترمیم مداوم ازجمله بزرگ‌ترین نقایص این روش کاشت مو هستند.

 

hairtehran 

مراحل انجام کاشت مو تهران

 • منطقه برداشت مو

بانک مو به منطقه خاصی از پشت و طرفین سر را می گویند. جالب است بدانید که موهای این مناطق دارای گیرنده هورمون مردانه (تستوسترون) نیستند و همچنین تحت تأثیر اثرات ریزش موی این هورمون قرار نمی گیرند، به همین علت حتی در کسانی که دارای ژن طاسی مردانه هستند، این نواحی دچار ریزش مو نشده و یا اینکه خیلی کم تر دچار ریزش مو می شوند و اغلب تا سنین بالا باقی می مانند. به همین علت بهترین منبع (بانک مو) برای برداشت، موهای پشت و طرفین سر هر فرد می باشد و این چیزی است که در طول سالها شناسائی شده و در انجام کاشت مو تهران مورد استفاده قرار میگیرد. نکته مهم این است که این موها حتی در صورت انتقال به دیگر نواحی سر خاصیت عدم ریزش خود را حفظ کرده و نمی ریزند. گفتنی است که بسته به مشخصاتِ پوست و موی شخص در این نواحی و همچنین روش انجام شده در جهت برداشت مو FUT و یا FIT سه الی چهار مرتبه می توان از این بانک مو، برداشت کرد بدون اینکه مشکلی برای بیمار به وجود آید. با برداشت مو از این ناحیه به روش FUT یک خط اسکار (جوشگاه) باریک در محل به وجود آمده که در زیر خواب موهای پشت سر مخفی میشود؛ و در صورتیکه فرد موهای سرش را از ته بتراشد و یا تیغ بزند، این خط باریک دیده خواهد شد. در روش FIT با استفاده ازمیکرو پانج بسیار ظریف فولیکول های مو به صورت تک به تک برداشته شده که محل برداشت به صورت اسکارهای دایره ای بسیار کوچک درآمده که مانند روش FUT در زیر خواب موهای پشت سر مخفی می شوند، اما در صورتی که فرد موهایش را از ته (نمره کمتر از ۴) بتراشد تا حدودی مشخص خواهند بود.

 • مناطق کاشت مو

جلوی سر، منطقه بالای سر و منطقه پشت سر نواحی از پوست سر می باشند که درگیر روند طاسی مردانه شده و می توان در آنها کاشت مو انجام داد.

منطقه جلوی سر شامل سه قسمت می باشد:

خط رویش جلوی سر، ناحیۀ پشت خط رویش سر، کف سر و منطقه شقیقه ها.

 

 hairtehran

منطقه پشت سر

منطقه ورتکس ناحیه ای است ما بین بالای سر و بانک مو که موهای آن دارای خوابهای متفاوتی هستند.

 

در چه سنی می توان کاشت مو تهران را انجام داد؟

هنگامی که احساس نیاز به انجام کاشت مو تهران و انواع کاشت مو در تهران را در خود احساس کردید، می توانید با انجام شدن بعضی از آزمایش ها، تست ها و مراقبت های خاص کاشت مو را بر روی پوست سر خود انجام بدهید، چه در سن ۲۰ سالگی باشید چه در ۳۰ سالگی و چه در ۵۰ سالگی. می توانید برای کاشت مو تهران منتظر بمانید تا بخش بیشتر موهایتان بریزد و همچنین می توانید به صورت مقطعی در هر قسمتی که ریزش موها اتفاق افتاده است، انواع کاشت مو تهران را انجام بدهید. انتخاب هر کدام از این روش ها کاملاً به میزان علاقه و خواست شخص بستگی دارد. البته در ناحیه ورتکس (پشت مو)، ریزش مو اغلب به شکل یک دایره بدون مو است. در صورتی که در سن پایین که هنوز وضعیت ریزش مو در این منطقه ثابت و پایدار نشده است، اقدام به کاشت مو تهران در پشت سر نمایید، به علت پیشرفت روند طاسی امکان دارد مجدد اطراف دایره کاشته شده، خالی شود و نیاز به کاشت در اطراف این ناحیه داشته باشید. لذا در خصوص ناحیه ورتکس یا پشت سر به عنوان یک اصل کلی، بهتر است هنگامی کاشت مو تهران را در نظر گرفت که کم مویی یا بی مویی به وجود آمده در این منطقه نسبتا پایدار شده و سن فرد هم حداقل ۲۵ سال باشد.

 

 

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن