کاشت مو فوق ترکیبی به چه معناست

کاشت مو فوق ترکیبی به چه معناست

کاشت مو فوق ترکیبی به چه معناست

کاشت مو فوق ترکیبی به چه معناست: یکی از معضلاتی که امروزه اکثر افراد با آن درگیر هستند، کم پشتی و طاسی مو است.گاهی تلاش برای از بین بردن این مشکل با استفاده از دارو های موضعی کار ساز است اما در صورتی که علت طاسی و کم پشتی موها با ژنتکیک مرتبط باشد، کاشت مو تنها راه حل ممکن می باشد. کاشت مو با روش های متفاوتی انجام می شود که یکی از آنها روش فوق ترکیبی می باشد که درواقع در آن دو روش FUT و FIT با هم ترکیب می‏شوند و با قابلیت‎ها‏ی هر دو روش همراه است. به صورتی که که استفاده از این روش، می‏توان فقط در یک جلسه ۱۵ هزار مو را در سر بیمار پیوند زد.

نحوه کاشت مو با روش فوق ترکیبی

گاهی ممکن است کاشت مو با روش فوق ترکیبی در دو جلسه انجام شود. در کاشت مو فوق ترکیبی، ابتدا  روش FUT صورت می گیرد و سپس نوبت به انجام فرایند FIT  می شود. از این رو، در این روش پزشک قادر خواهد بود که ۲ تا ۳ برابر بیشتر از سایر روش ها به سر بیماران پیوند بزند. جالب است بدانید که این روز بدون نیاز به جراحی انجام می گیرد. آن دسته از  افرادی که به طاسی کامل دچار هستند و یا مشکلاتی از قبیل کمبود زمان، دوری راه، مشکلات کاری و … دارند، می‏توانند پیوند و کاشت مو را یک جلسه انجام دهند.

کاشت مو فوق ترکیبی به چه معناست

اگر فردی به طاسی وسیع دچار است، لازم است که ۲۵۰۰ تا ۵۰۰۰ گرافت (۵۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ تار مو) برداشته شود تا پیوند مو با تراکم متناسبی انجام شود. کاشت این تعداد مو، با استفاده از روش FUT کاشت مو نیازمند برداشتن نوار پهن و بلندی به عرض ۲ تا ۲٫۵ سانتیمتر و طول ۳۰ تا ۳۳ سانتیمتر، از پشت سر بیمار است. در کاشت مو با روش غیر جراحی FIT، این تعداد گرافت از سر بیمار از ناحیه مورد نیاز برداشت می‏شود . با استفاده از روش فوق ترکیبی می‏توان، از بروز بسیاری از عوارض جلوگیری کرد. در روش تركیبی ترمیم موها به صورت انتخابی صورت می‏گیرد. به این صورت که موها در قسمت‎های مهم مانند جلوی سر، در قسمت بالا و پشت سر كاشته می شوند.

قبل و پس از کاشت مو با روش ترکیبی

از آنجا که روش فوق ترکیبی برای افرادی استفاده می‏شود که به طاسی و کم مویی زیادی دچار شده اند، در یک روز می‏توان تعداد موهای مورد نیاز را در محل مورد نظر را پیوند داد. در این روش ۳۰ درصد موها به صورت متراکم کاشته می‏شوند. در گذشته به این صورت بود که یک جلسه کاشت مو با هر یک از روشها‏ی کاشت مو با روش FUT یا FIT در هر سانتیمتر مربع از پوست سر به تعداد ۲۰ تا ۳۰ گرافت (۴۰ تا ۶۰ تارمو) کاشته و در جلسه دوم که ۹ ماه بعد از اولین جراحی کاشت مو صورت می‏گرفت، میان موها پر می‏شد. در حال حاضر با استفاده از روش ترکیبی می‏توان در کوتاه ترین زمان ممکن، میان موها را کاملا پر کرد و تراکم موها را افزایش داد. گاهی ممکن است تا ۵۰ گرافت یا ۱۰۰ تار مو در هر سانتیمتر که معادل ۳۰ درصد افزایش تراکم است، کاشته می‏شود.

مزایای کاشت مو با روش فوق ترکیبی

کاشت موهای طبیعی و قابل رشد

کاشت مو در قسمت زیادی از سر، بدون آسیب به سایر نقاط

انجام فرایند کاشت در مدت زمان کوتاه

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن