کاهش چربی های اضافه بدن به روش پیکر تراشی

کاهش چربی های اضافه بدن به روش پیکرتراشی

کاهش چربی های اضافه بدن به روش پیکر تراشی

کاهش چربی های اضافه بدن به روش پیکر تراشی: امروزه یکی از معظلات بسیار جدی که سبب تهدید سلامت نسل بشر شده است، اضافه وزن و چاقی می باشد. بروز بیماری هایی مانند ناراحتی‏ ها‎ی قلبی، افزایش کلسترول خون، بالا رفتن قند خون، خطر ابتلا به سرطان و … به علت وجود چاقی می باشد. راه های بسیار متعددی به منظور کاهش وزن و لاغری وجود دارد. مطمئن ترین و همچنین ایمن ترین روش ها، ورزش، رژیم های لاغری و پیاده روی می باشد که مستلزم اراده ای آهنین و صرف وقت بسیار است. به بیان دیگر، برای لاغر شدن نیاز به برنامه ای طولانی مدت و برنامه ریزی شده می باشد که فرد ختی با توجه به سختی ها و مشقت ها لازم است آن را جدی گرفته و دنبال کند. بعلاوه، برای لاغری موضعی هیچگونه ورزش و رژیم غذایی کارساز نیست.

کاهش چربی های اضافه بدن به روش پیکرتراشی

انواع روش های لاغری

اصلاح سبک زندگی و همچنین در پیش گرفتن رژیم غذایی مناسب، پرهیز از خوراکی‌های پرکالری و چرب، افزایش تحرک روزانه از بهترین روش های رسیدن به اندامی مناسب محسوب می شود. در عین حال افرادی که از اضافه وزن موضعی رنج می برند، توان و وقت کافی را برای رسیدن به اندام ایده آل خود ندارند به همین خاطر به دنبال روش های جایگزین می باشند که سریعتر هم به نتیجه برسند. علم پزشکی در پاسخ به نیاز این دسته از افراد، تلنولوژی و روشی جدید به نام پیکرتراشی را معرفی کرده است.

هدف اصلی پیکرتراشی، کاهش سایز بدن است و همچنین نحوه عملکر آن به صورتی می باشد که از وارد کردن هرگونه آسیبی به سایر ناحیه های بدن مانند ماهیچه، بافت‏ها‎ی عروقی و عصب به شدت جلوگیری می کند. فرد با استفاده از این روش در مدت زمان بسیار کوتاهی، متوجه کاهش وزن چشمگیر خود خواهد شد. توجه داشته باشید که این روش برا آن دسته از افراد که مبتلا به چاقی مفرط هستند اصلا مناسب نیست چرا که پیکرتراشی به صورت موضعی انجام می شود و افراد مبتلا به چاقی مفرط لازم دارند که چربی تمام نقاط بدنشان تخلیه شود. به طور کلی پیکرتراشی در چند ناحیه از بدن بیمار نیز صورت می گیرد و برای کسانی روشی کاربردی محسوب می شود که دارای چربی انباشه در نقاطی از بدن مانند غبغب، پهلوها، ران‌ها، باسن و شکم می باشند.

اکثر افراد پیکرتراشی را معادل لیپوماتیک می دانند اما باید گفت که همه ی روش های لاغری که صورت می گیرند، زیر مجموعه ی پیکر تراشی به حساب می آیند که در ادامه به بررسی تمامی آنها خواهیم پرداخت.

کاهش چربی های اضافه بدن به روش پیکرتراشی

روش لیپوماتیک

روشی برای خارج کردن و تخلیه چربی های زائد و اضافه است. فرایند لیپوماتیک بدون اینکه هیچ آسیبی متوجه دیگر نقاط بدن شود، صورت می گیرد. جراح در این روش مهمترین نقش را ایفا می کند و در واقع همچون مجسمه سازی عمل می کند و پیکرتراشی بیمار را به عهده دارد. در صورتی که توقعات بیمار از جراحی، توقعات منطقی به نظر نمی رسند، بهتر است بیمار تلاش در بهبود وضعیت فعلی کند. به همین خاطر رعایت مواردی از قبیل ورزش، رژیم غذایی مناسب، خودداری از پرخوری و … از جمله نکاتی می باشد که پس از عمل باید مورد توجه بیماران قرار بگیرد تا از بازگشت به حالت قبل پیشگیری شود.

روش لیپوساکشن

به مکش چربی های مازاد، لیپوساکشن می گویند مه به سه دسته دیگر نیز تقسیم می شوند. لیپوساکشن مکانیکی، لیپوساکشن اولتراسونیک و لیپولیز لیزری.

کاهش چربی های اضافه بدن به روش پیکرتراشی

لیپوساکشن مکانیکی یا تورکسی

در این روش ابتدابا ترکیبی از سرم نمکی و داروی بی حسی و همچنین منقبض کننده عروق، متورم و محل مورد نظر بی‌حس شده تا رگ‌های آن منقبض و باریک شود و سپس پزشک قادر به مشخص کردن محل مورد نظر جراحی باشد. در جهت کاهش صدمات در جراحی این عمل صورت می گیرد. چراکه سرم نمکی در ابتدا باعث متورم شدن سلول های چربی و سپس آزاد شدن چربی های درون سلول می شود. با استفاده از لوله ای باریک، چربی ها تراشیده شده و به درون دستگاه لاغری کشیده می شوند. حفظ تعادل مایعات بدن یکی از نکات مهم در زمان پیکرتراشی توسط لیپوساکشن می‏باشد. هنگامی که حجم لیپوساکشن افزایش میابد، امکان به هم خوردن تعادل مایعات بدن نیز افزایش میابد.

لیپوساکشن مکانیکی

با استفاده از بی‌حسی موضعی این روش از پیکرتراشی انجام می‏گیرد و در نقاط کوچک بدن از جمله غبغب و یا سینه آقایان که به بیهوشی نیاز ندارند، قابل استفاده است. پس از به پایان رسیدن جراحی، ناحیه ای که در آن عمل انجام شده است، حدودا ممکناست ما بین۱۲ تا ۲۴ ساعت بی حس باقی خواهد ماند و به مسکن نیاز نباشد. در صورتی که بیمار بیهوش نشود و در عین حال میزان ۵ لیتر چربی ساکشن شود، امکان ابتلا به آمبولی، افزایش میابد. از معایب این روش می توان به امکان شل و آویزان و افتاده شدن پوست و همچنین تورم محل جراحی است. کاهش سایز بدن به مدت یکسال بعد از جراحی ادامه دارد. در این مدت پوشیدن گن‏ها‎ی مخصوص اکیدا توصیه می شود.

کاهش چربی های اضافه بدن به روش پیکرتراشی

لیپوساکشن اولتراسونیک

شباهت بسیار زیادی میان این روش و لیپوساکشن مکانیکی وجود دارد و تنها تفاوت آن این است که در جهت تراشیدن چربی ها، دستگاه اولتراسوند  مورد استفاده قرار می گیرد و می توان گفت که هزینه آن نیز تا حدودی بیشتر است. روشی آسان و بی خطر است که توسط پزشک ماهر انجام می شود و به علت تورم بعد از جراحی حتما توصیه می شود که از گن و شکم بند های مخصوص استفاده شود.

لیپوساکشن لیزری یا لیپولیزر

از نیروی لیزر در جهت تراشیدن چربی ها در این روش استفاده می شود. به همین خاطر، متناسب با لیپوساکشن اولتراسونیک، هزینه بیشتری دارد و درواقع گران تر است. در لیپوساکشن لیزری، تراشیدن چربی با حجم کمتر از CC500 به ساکشن نیاز ندارد و چربی‌ها از طریق کبد و کلیه‌ها دفع می شوند. در صورتی که حجم چربی بیشتر از CC500 باشد، باید به صورت هم‌زمان ساکشن چربی‌ها نیز انجام شود. از جمله مزایای این روش می توان به کاهش درد و کاهش میزان آویزان بودن و شل بودن و افتادگی پوست اشاره کرد. علاوه بر این، میزان کبودی پوست بعد از جراحی تا حدود بسیار زیادی کاهش میابد. برش‏ها‎ کوچک می باشند و میزان انرژی لیزر بر اساس میزان شتاب دست جراح تنظیم می‌شود.

کاهش چربی های اضافه بدن به روش پیکرتراشی

کرایولیپولیز

از سرمای شدید به منظور شکستن سلول‏ ها‎ی چربی، در این روش از جراحی استفاده می شود. تا حد بسیار زیادی سلول‌های چربی، در کرایولیپولیز تخریب می شوند و پس از آن استفاده از سزما سبب فریز شدن آن در مرکز بافت می‏شود. در آخر چربیها شکسته شده و از طریق ادرار از بدن دفع می شوند. امکان ایجاد عارضه‌های پوستی همچون تاول و قرمزی در این روش وجود ندارد. در حالی که روش لیپوساکشن نمی تواند در افراد با بیماریهای قلبی ـ عروقی، کبدی و کلیوی انجام شود، این روش هیچ محدودیتی برای بیماران ندارد.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن