کدام پیوند مو برای چه افرادی مناسب است

کدام پیوند مو برای چه افرادی مناسب است

کدام پیوند مو برای چه افرادی مناسب است

پیوند مو چیست و به چه روش هایی انجام می شود ؟

کدام پیوند مو برای چه افرادی مناسب است: یکی از جراحی های زیبایی که امروزه توجه افراد بسیار زیادی را به خود جلب کرده است، پیوند مو می باشد. کاشت مو دارای روش های بسیار متعددی است که توسط پزشک متناسب با شرایط و درخواست مشتری، بهترین روش انتخاب مب شود. در این مقاله قصد داریم که برای شما در خصوص بهترین کاندید کاشت مو توضیحاتی ارائه دهیم که با آگاهی و دید بازتری تصمیم به انجام پیوند مو بگیرید. همانطور که در بالا اشاره شد، لازم است انتخاب روش مورد نظر را بر عهده ی پزشک متخصص گذاشت. کاشت مو به روش FUT  یکی از بهترین روش ها محسوب می شود که در دو جلسه به فاصله یک سال باید انجام شود. در جلسه اول این روش از کاشت مو، موهای زیادی را برداشت کرده و همین امر سبب می شود که سرعت عمل بیشتر در مرحله کاشت صورت گیرد. از مزیت های این روش از کاشت مو می توان به تخریب کمتر موی بیمار و همچنین طبیعی تر جلوه دادن مو ها اشاره کرد. به همین صورت،  قادر خواهیم بود تراکم های بالاتری را در پیوند مو به دست آوریم.

کدام پیوند مو برای چه افرادی مناسب است

روش FIT برای پیوند مو

در این روش از ناحیه بانک مو که بالای گوش ها و پشت سر می باشد، برای برداشت مو ها  با استفاد از وسیله ای به نام پانچ استفاده می شود که مجدد توسط همین وسیله عمل کاشت مو صورت می گیرد. متناسب با نیاز هر فرد، ۵-۳ واحد فولیکولی که در بانک مو وجود دارد یکی خارج خواهد شد. این روش کاشت در برخی از بخش های خود شبیه روش FUT است. به این خاطر که با ایجاد رش کوچکی، گرافت های از قبل استخراج شده کاشته می شوند. این روش مناسب افرادی می باشد که از ناحیه کوچک بانک مو برخوردار هستند و یا کسانی که به منظور ایجاد پوشش برای بخش هایی مثل صورت، ابرو و زخم های قدیمی از کاشت مو میخواهند بهره ببرند.

کدام پیوند مو برای چه افرادی مناسب است

روش FUT در پیوند مو

ناحیه ای نوار مانند در پشت سر فرد تحت بی حسی موضعی ایجاد شده و  تعداد ۲۵۰۰-۱۵۰۰ گرافت و ۹۰۰۰-۷۰۰۰ تار مو را شامل می شود. اصلا نگران باقی ماندن جای زخم نباشید چراکه با نهایت ظرافت این محل برداشته شده و با توجه به اینکه برش ایجاد شده درست در مسیر رویش مو می باشد محل ترمیم مشخص نخواهد شد. تیم جراحی گرافت های فولیکول مو را زیر میکروسکوپ و به صورت واحدهای ۲،۱ و سه تایی جدا کرده و برای کاشت آماده می کنند. در این روش تمامی موهای سر تراشیده نخواهد شد و فقط آن قسمت که برای کاشت و برداشت مورد نیاز است، کوتاه می شود و فولیکول هایی که آماده شده اند به صورت تکی و منظم از روی طرحی از قبل مشخص شده، کاشته خواهند شد. سرعت عمل کاشت مو در این روش به مدت ۵ الی ۳ ساعت است که نسبت به سایر روش ها کمتر است. توجه داشته باشید که انجام پیوند مو حتما باید در بهترین کلینیک کاشت مو و همچنین زیر نظر بهترین متخصص کاشت مو صورت گیرد.

کدام پیوند مو برای چه نوع افرادی مناسب است

کدام پیوند مو برای چه افرادی مناسب است

کاشت مو به روش FIT مناسب افرادی است که مشکل روبرو شدن با جراحی را دارند و یا از عمل بخیه زنی و بخیه کشی می ترسند و نمیخواند خود را درگیر این بخش از پروسه پیوند مو کنند و یا به هر دلیلی ترجیح می دهند از جراحی فاکتور بگیرند.

در صورتی مه بیمار تمیل به تراشیدن تمام موهای خود ندارد، روش FUT  توصیه می شود چراکه در روش ترکیب کل موهای فرد باید تراشیده شود. در صورتی که میزان مورد نیاز مو کم باشد مانند کاشت سبیل، ابرو، ریش و ناحیه اسکار روش FIT مناسب تر است. اگر بانک مو کافی نباشد و نیاز به برداشت موی بدن باشد بهتر است از روشت fit استفاده کنید و اگر بیمار جلوی سرش خالی شده است و خط موی جلوی سر ندارد، بهترین روش FUT است به این خاطر که دارای ظرفیت های خاصی در کاشت نسبت به روش FIT است و برای طراحی خط مو و کاشت جلوی سر مناسب تر است. اگر مقدار مویی که در یک جلسه نیاز است، بالا باشد روش FUT بهتر از سایر روش ها جواب خواهد داد و تراکم های بالاتری را با استفاده از آن می توان انجام داد. طول مدت عمل در روش FIT نسبت به FUT بیشتر است و ده ساعت و یا بیشتر زمان لازم دارد در صورتی که در روش FUT تنها به ۵-۳ ساعت زمان نیاز خواهد بود تا پیوند مو انجام شود.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن