۱۰ توصیه برای پرپشت شدن طبیعی ابروها

۱۰ توصیه برای پرپشت شدن طبیعی ابروها

۱۰ توصیه برای پرپشت شدن طبیعی ابروها: با توجه به اینکه ابرو در صورت از اهمیت ویژه ای برخوردار است، دیدگاه های بسیار متنوعی بر مبنای این روش وجود دارد. ابرو باعث برجسته سازی چهره فرد شده و ظاهر کلی فرد را تشکیل می دهد. اگر از ابروی خود راضی نیستید و خواستار ابرویی پهن و متراکم تر و ضخیم تر هستید، این مقاله مختص شماست.

بدون استفاده از روش ها و اروهای پرهزینه نیز می توانید اقدام به پر پشت کردن ابرو خود کنید. در ادامه با مجموعه ای از روش های خانگی که به پرپشت شدن طبیعی ابروهای شما کمک می کند، آشنا خواهیم شد. توجه داشته باشید که درمان های خانگی مستلزم تداوم و پشتکار است و در صورتی که به آنها وفادار باقی بمانید، حتما شاهد نتیجه رضایتبخشی خواهید بود.

آرایش

10 توصیه برای پرپشت شدن طبیعی ابروها

با استفاده از آرایش به ابروها با روشی هنرمندانه، ظاهری دلنشین و بهتر به آن خواهید داد. پیشنهاد ما به شما این است که در ابتدا با استفاده از شانه محصوص ابرو آنها را شانه بزنید و سپس از مراحلی که به شما ارائه می دهیم، به ترتیب پیش بروید: مداد ابرو، پودر مطابق با رنگ موردعلاقه‌ی خود و ژل برای تضمین اینکه ابروها به نحوی که می‌خواهید، در طول روز باقی بماند. این روش را راه‌حلی کوتاه‌مدت در نظر بگیرید که ابروها شکل بهتری به خود بگیرند و حدودا برای یک هفته به همان حالت باقی بمانند. اما به منظور تغییر واقعی شما لازم است که یکی از روش‌های ذکر شده در ادامه را امتحان کنید تا ابروهای خود را تقویت کند.

روغن کرچک

روغن کرچک یکی از بهترین مواد مغذی برای ضخیم کردن ابروها است. جالب است بدانید که فقط کافیست به مدت چند هفته از این روغن به صورت روزانه استفاده کنید و شاهد نتیجه آن باشید. بعد از مصرف روزانه بهتر است که به مدت نیم ساعت الی یک ساعت روغن را بر روی ابروی خود نگه دارید و در نهایت با استفاده از آب و تمیز کننده خفیف شست و شو دهید. عالوه بر این، می توانید شبانه از روغن کرچک استفاده کنید که تاثیر آن نیز بیشتر است. ویتامین‌ها، اسیدهای چرب و ضداکسنده‌ی موجود در این روغن عملکردی عادی بر احیاء ابروها خواهد داشت.

 روغن نارگیل

10 توصیه برای پرپشت شدن طبیعی ابروها

روغن نارگیل که حاوی ویتامین‌ها و آهن بسیاری است میتواند جایگزین خوبی برای روغن کرچک محسوب شود. استفاده از روغن نارگیل عملکردی متفاوت با هدف مشابه از ابروهای سالم و ضخیم خواهد داشت به این صورت که امکان دارد این روغن تا حدودی سبب تیره شدن ابرو ها شود. ماساژ روزانه‌ی ابروها نیز با استفاده از انگشت‌های اندود شده با چند قطره از این روغن را نیز توصیه می‌کنیم. توجه داشته باشید که باید آن را به مدت چند دقیقه بر روی ابرو خود نگه دارید و در طول شب نیز اجازه دهید به همان حالت باقی بماند و بعد از یک ماه یا دو ماه نتیجه‌ی مطلوب را مشاهد خواهید کرد.

دانه‌های شنبلیله

این دانه‌ها غنی از اسید نیکتونیک و لسیتین می‌باشند که هردوی این موادها در سرعت بخشیدن به رشد مو بسیار حائز اهمیت می باشد. نحوه استفاده از این دانه ها به این صورت است که یک قاشق غذاخوری از آنها که شبانه در آب غوطه‌ور شده‌اند را بر روی یک خمیر قرار دهید و بر روی ابروها به مدت حداقل ۴۰ دقیقه قرار داده شود. بعد از گذشت مدتی آن را با آب گرم بشوئید. استفاده از این دانه‌ها به همین صورت و به مدت دو یا سه بار در هفته به مدت دو ماه نتایج برجسته‌ای را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 آلوئه ورا

آلوئه ورا گیاهی است که سبب تقویت بسیار زیاد فولیکول های مو می شود و همچنین آنها را مرطوب سازی هم می کند. علاوه بر این، احتمال دارد پوست شما در پیرامون قسمتی که بکار رفته است را مورد تغذیه قرار دهد. از این گیاه به این صورت استفاده کنید که بعد از استخراج ژل تازه، آن را به آرامی روی ابروی خود ماساژ دهید و اجازه دهید به مدت نیم ساعت به همان حالت بماند. آن را با آب گرم شست و شو دهید. شما می‌توانید بهترین نتایج را با تکرار روزانه‌ی این کار به مدت حداقل چهار ماه بدست آورید.

 شیر

همانطور که می دانید، شیر یکی از منابع کلسیم محسوب می شود. استفاده از شیر نه تنها استخوان های شما را تقویت می کند بلکه برای تقویت ریشه مو های شما نیز منبع بسیار مناسب و غنی محسوب می شود. برخی از افراد که به این مایع آلرژی دارند باید از مصرف آن اجتناب کنند.  پنبه ای را آغشته به شیر کرده و بر روی ابرو های خود قرار دهید. اجازه دهید به صورت طبیعی خشک شود و سپس با آب آن را بشوئید. هیچگونه محدودیتی برای تعداد دفعات استفاده از این روش وجود ندارد به همین خاطر به هر تعداد که می‌خواهید از این روش استفاده کنید.

روغن زیتون و عسل

10 توصیه برای پرپشت شدن طبیعی ابروها

برای داشتن ابرو هایی پرپشت توصیه می کنیم که یک قاشق غذاخوری از روغن زیتون و چندقطره عسل پر ویتامین (E) را با یکدیگر ترکیب کنید و به راحتی مقداری از آن را به مدت ۳۰ دقیقه بر روی ابروهای خود قرار دهید و در نهایت با آب گرم آن را از روی ابرو خود بشوئید. توجه داشته باشید که بهتر است آن را به مدت چند دقیقه ماساژ دهید تا نتایج بهتری بدست آورید. تکرارهای روزانه تضمین خواهند کرد که ابروهای شما دارای علائمی از بهبود سریع خواهند بود.

خانواده بامیه (Hibiscus)

علاو بر بوی خوب و ظاهر زیبای این گل،  تحقیقات اخیر نشان داده است که خمیر تازه از بامیه‌ی خردشده که بر ابروها به مدت نیم ساعت روزانه اعمال می‌شود، منجر به تحریک رشد مو می‌شود. دلایل این امر پیچیده می‌باشند اما گفتن این امر کافیست که آنزیم‌ها و عناصر کمیاب موجود در این گیاه منجر به تقویت فولیکل‌های مو می‌شوند. اثرات بایستی پس از چند هفته تکرار روزانه، مشهود باشند.

 لیمو

لیموها ویتامین های زیادی را دارا می باشند و همچنین کاربرد های بسیار زیاد و متنوعی دارد و به منظور تغذیه و ضخیم کردن ابرو مورد استفاده قرار می گیرد. لیمو یکی از در دسترس ترین و موثرترین مواد برای ضیم سازی ابرو ها به شمار میرو به این خاطر که لیمو ها ویتامین‌ها، فولیک اسید و مواد مغذی دیگری را در عصاره خود دارد. نحوه استفاده از آن به این صورت است که مقدار کمی از لیمو را به مدت زمان ۲۰ دقیقه بر روی ابرو های خود قرار دهید سپس شستشو آن، نتایجی عالی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. تکرار روزانه، بهترین راهکار می‌باشد هرچند بهتر است به بخاطر داشته باشید که ابروهای خود را در معرض نور آفتاب به مدت دو ساعت پس از استفاده از عصاره لیمو قرار ندهید. مگر اینکه بخواهید ابروهای روشن‌تری داشته باشید.

 روغن جوجوبا

گاهی اوقات فولیکل‌های موی شما تمام تلاش خود را می‌کنند تا رشد کنند اما نوعی مانع در منافذ، آنها را از این کار باز می‌دارند. روغن جوجوبا از بهترین روش‌های باز کردن این مسیرها به حساب می آید. فقط کافیست چند قطره از آن را بر روی ابروی خود قرار داده وسپس ماساژ دهید. در نهایت اجازه دهید که در طول شب به همان حالت باقی بماند.  قابل ذکر است که برای ضخیم تر کردن ابرو های خود این روش در مقایسه با سایر روش ها موثرتر خواهد بود. پس از استفاده از این روش‌ها، ابروهای شما ظاهر خیلی بهتری خواهد داشت و تضمین می‌کند که برداشت اول خیلی عالی داشته باشید. همانطور که می دانید، ابرو های مرتب ظاهر را زیباتر و به چشم ها جلوه ای فوق العاده می بخشد و همچنین به جوانسازی پوست چهره کمک بسیاری می کند. بخاطر داشته باشید که اندکی آنها را کوتاه کنید. روی هم رفته، تفاوتی بین پرچین خوب و بوته‌زار دست‌نخورده وجود دارد. در صورتی که هیچکدام ۱۰ توصیه برای پرپشت شدن طبیعی ابروها مفید واقع نشد، می توانید از کاشت ابرو استفاده کنید.

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن